Джерело: www.unian.ua
На його думку, для того, щоб просто перевчити льотчика достатньо 3 місяці.
“Особисто в мене досвіду спілкування з іноземними фахівцями, вертолітниками не було. Але я чув від своїх побратимів, які з ними спілкувалися, що вони дійсно були дуже вражені, що ми можемо з нашим обладнанням, з нашим озброєнням, з нашими вертольотами, які ще радянського зразка, виконувати ці польоти і навіть влучати в ціль. Цим вони були вражені. А щоби забезпечити ефективність на тому рівні, яка вона зараз є, нам дійсно потрібно нове обладнання, озброєння та й вертольоти в цілому, які є якраз у західних партнерів”, – сказав він у етері Українського Радіо.
За його словами, в кожного льотчика армійської авіації є мрії, що в нас буде щось більш нове – нові вертольоти, нова техніка.
“Тобто те, що ми казали – і Apache, і Viper, і Black Hawk. Але навіть, якщо не нові вертольоти, то всі радянські вертольоти, наприклад, Мі-8, є досить гарною платформою, на якій можна застосовувати західне озброєння. Тобто, якщо на нього поставити сучасні прицільно-навігаційні комплекси, обладнання і більш нове озброєння, то, в принципі, навіть на старих вертольотах ми можемо виконувати поставлені задачі”, – зазначив Чиж.
Льотчик наголосив, що він дійсно готовий літати навіть на цих старих апаратах:
“Тут хочеться більш нове озброєння. А нові вертольоти (Apache, Black Hawk, Viper) усі досить чудові. Тут хоча б щось. Тобто казати про конкретний вертоліт я не можу, тому що вони всі є також чудовими платформами для застосування нових одиниць озброєння”.
На його думку, для того, щоб просто перевчити льотчика достатньо 3 місяці.
“Але ми маємо розуміти, що має бути теоретичне перенавчання. Тобто має бути ціла програма льотної підготовки. І це, я думаю, може затягнуться на рік, а то й більше. Але це моя думки, я не знаю, чи насправді так воно було б”, – додав військовий.
Війна в Україні – історії пілотівВ українській армії служать близько 70 000 жінок, з яких лише 5 500 перебувають на бойових посадах. Старший лейтенант Катерина – єдина жінка-бойовий льотчик в українській армії, другий пілот і штурман на вертольоті Мі-8.
Вона розповіла, що хлопці-товариші по службі “завжди хочуть показати, що вони герої, і захистити”.
Вас також можуть зацікавити новини:
- На окупованій “Азовсталі” з’явилися військові бази
- Коли може відбутися припинення вогню в Україні: Буданов зробив заяву
- Тисячу “Шахедів” щоночі Росія не потягне: експерт пояснив, як діятиме агресор