Головна Без категорії Експерт пояснив, чому один дрон може довго літати над містами і його...

Експерт пояснив, чому один дрон може довго літати над містами і його не збивають

18
0

Джерело: www.unian.ua
За словами фахівця, українські Повітряні сили побудували “максимально можливий захист” із наявних засобів протидії ворожим дронам.

Храпчинський пояснив, яка ситуація зі збиттям ворожих дронів / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, скріншотВ України недостатньо засобів радіолокації та мобільних вогневих груп чи засобів, які могли б перехоплювати усі дрони. Про це сказав авіаексперт Анатолій Храпчинський, відповідаючи на запитання про те, чому одиничні ворожі дрони чи розвіддрони можуть довго кружляти над містами і їх не збивають. 

“З такою кількістю повітряних цілей не зіштовхувалася жодна держава. Ті системи і принципи протидії, які вибудовані зараз Повітряними силами – це ті зусилля, які вони витягнули, максимум з того, що було надано з боку наших західних партнерів, щоб посилити наші спроможності. Повітряні сили – це не приватна компанія, яка може прийти і купити Петріот або піти купити черговий десяток Гепардів. Вона це отримує за рахунок отримання з боку держави або з боку західних партнерів, тому що насправді це складний процес”, – акцентував він в коментарі “Українському Радіо”.

За словами фахівця, українські Повітряні сили побудували “максимально можливий захист” із наявних засобів протидії ворожим дронам. До того ж, є групи ДФТГ, до яких можуть доєднатися охочі, додав Храпчинський. 

“Це дозволить нам збільшити людські ресурси. Але давайте рухатися щодо автоматизації цих процесів. Автоматизація процесів набагато краще, ніж використання особового складу. Дрон на оптоволокні є корисним, тому що він стійкий до засобів радіолокаційної боротьби. Але цим дроном керує оператор. Виконання бойової задачі займає близько 20 хвилин по заряду акумулятора дрону. Один оператор – один дрон, 20 хвилин. Якщо би ми більш активно пішли в напрямку розвитку штучного інтелекту, коли один оператор може керувати одночасно 20 дронами – 20 хвилин, 20 дронів, то щільність вогня набагато більша. Це як стріляти з автомата або одиночними, або стріляти в автоматичному режимі”, – продовжив він.

Храпчинський також зауважив, що якщо говорити про дрони-перехоплювачі, то це “не пілот, який заводить дрон-перехоплювач на “Шахед”. Йдеться проа автоматизовану систему, яка веде дрон у той сектор, де “Шахеди” можуть бути. І за рахунок штучного інтелекту він знаходить ціль в автоматичному режимі.

“Оператор лише ухвалює рішення на знищення і констатує або підтверджує факт перехоплення даної повітряної цілі. І це є важливим елементом, куди ми рухаємося. Автоматичні турелі, які будуть стояти на інфраструктурних будівлях або навіть між містами, розуміючи, де основні напрямки прольоту цих “Шахедів”. На дахах тих самих інфраструктурних будівель або ще десь перебуватимуть контейнери із дронами-перехоплювачами. Нам треба автоматизуватися. У нас є людський ресурс, який ми повинні зберегти, тому що українці – найпотужніша нація. Ми практично робимо все самостійно”, – констатував він. 

Атаки дронами по УкраїніЗа час війни проти України російські окупаційні війська випустили по українських містах тисячі безпілотників. І останнім часом ворог збільшує кількість дронів, які застосовує під час повітряних атак. 

Анатолій Храпчинський прогнозує, що вже у серпні армія РФ вийде на показник у тисячу дронів за одну атаку. За його словами, тенденція на збільшення застосування ударних БПЛА окупантами простежується з вересня 2024 року. 

Вас також можуть зацікавити новини:

  • ЗСУ знищили штурмові групи окупантів у Новохатському (відео)
  • Окупантам помстилися за смертельне полювання за 1-річною дитиною на Херсонщині
  • У ГУР відповіли, чи намагалася Росія атакувати Україну “Орєшніком” після удару по Дніпру



реклама у Нововолинськ