Головна Без категорії Маленька, але небезпечна рибка з Далекого Сходу захопила водойми України, – іхтіологиня

Маленька, але небезпечна рибка з Далекого Сходу захопила водойми України, – іхтіологиня

11
0

Джерело: www.unian.ua
Через глобальне потепління в українських річках все частіше зустрічаються рідкісні види риб.

Українські річки заполонив небезпечний чебачок амурський / WikipediaВ українських водоймах все частіше можна зустріти маленьку рибку – чебачок амурський, який становить небезпеку іншим мешканцям річок та завдає шкоди рибному господарству, розповіла “Телеграф” іхтіологиня Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України Юлія Куцоконь. 

За словами науковиці, природним ареалом такої риби є Японія, частина Азії та Китаю. Раніше в Україні її було нереально зустріти, однак через глобальне потепління в нашій країні розповсюджуються непритаманні цій місцевості види риб. 

Куцоконь поділилася, що чебачок амурський має певні температурні обмеження, тому на півночі України цю рибу раніше неможливо було зустріти, але наразі наша країна фактично нею завойована: 

“Всюди, де проводились заходи з розведення далекосхідних риб, він потрапив, як “подарунок”, – розповіла науковиця. 

Чебачок амурський / WikipediaЧебачок амурський небезпечний тим, що здатен “об’їдати всіх”, він шкодить всім рибам в українських водоймах. Іхтіологиня каже, що великим рибинам чебачок амурський може обгризти плавці, хвости та інші частини:

“Він може їсти ікру, і мальків, і це велика проблема для рибних господарств, бо він дуже активно поїдає корм і дуже швидко розмножується”.

За словами науковиці, з чебачком амурським борються як тільки можуть, але це не приносить результатів. 

В інтернеті можна зустріти інформацію, що у чебачка амурського немає природних ворогів, але Куцоконь цю інформацію заперечила. 

За її словами, вважається, що щука та окунь можуть з’їсти чебачка. Також вона розповіла, що у природних водоймах, де існує й багато інших видів, а також є течія, чебачок буде в менших кількостях. 

Варто зазначити, що в Україні чебачок амурський має й безліч інших назв- амур, товстолобик тощо. Доросла рибина може мати розміри в 8-10 сантиметрів. Тіло у риби має стиснуту з боків форму зі сріблястим забарвленням. 

В Європу чебачок амурський потрапив випадково разом з посадковим матеріалом далекосхідних коропових у 1960-х роках й його вважають одним з найбільш агресивних інвазивних видів у Європі. 

Небезпечні види риб в УкраїніРаніше УНІАН повідомляв, що в Одесі на узбережжі Чорного моря було виявлено морського дракона – ця риба вважається отруйною. 

Раніше ми писали, що іхтіологи не виключили, що в Дніпрі можуть з’явитися піраньї, але наразі їх у нас не помічено.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Яка користь від тунця: відповідь експертів
  • “Було страшно”: в Німеччині рибалка впіймав монстра часів динозаврів (фото)
  • 5 найкращих консервованих риб, багатих на омега-3 та білок



реклама у Нововолинськ