Джерело: www.unian.ua
ЗСУ завжди мали сильні позиції на тактичному рівні, тому противник намагається зламати саме це.
В інтерв’ю РБК-Україна віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що наразі дрони-перехоплювачі є найефективнішою відповіддю на повітряні атаки. За його словами, рішення вже знайдено, воно масштабується і його реалізують кілька компаній. Він також підкреслив, що українська сторона чітко розуміє, як діяти далі.
Коментуючи можливість протидії реактивним дронам, Федоров сказав, що ті компанії, які вже досягли певних результатів, наразі працюють над відповідними рішеннями. Зокрема, йдеться про адаптацію технологій до умов хмарної погоди та інші складнощі.
Посадовець визнав, що це – постійне змагання з Росією у сфері технологій. Кожен новий етап, як-от запуск “Шахедів”, змушує Україну відповідати новими системами радіоелектронної боротьби. У відповідь росіяни вдосконалюють свої дрони, зокрема, оснащуючи їх великою кількістю антен. Згодом вони починають запускати реактивні дрони, і цей процес, за словами Федорова, є нескінченним.
Він наголосив, що зупинка навіть на один день чи тиждень може призвести до технічного відставання, тому велика кількість українських компаній постійно працює над розробками, намагаючись передбачити, що буде у майбутньому:
“Якщо на день чи тиждень зупинитися, ми можемо відстати від росіян назавжди. Тому велика кількість компаній займаються R&D, вони дивляться, що буде через тиждень, через два, через пів року, все змінюється в режимі реального часу”.
Водночас він визнав, що не за всіма напрямками Україна встигає за змінами. Наприклад, у сфері оптоволоконних дронів Росія має певну перевагу.
“Є багато залежностей. Десь ми сфокусовані на інших проблемах, наприклад, зараз – як боротися з “Шахедами”. У Росії такої проблеми немає, у них багато ракет, є засоби ППО. На тактичному рівні ми завжди були сильними, тому росіяни хочуть хакнути наш тактичний рівень. Вони першими дійшли до рішення щодо дронів на оптоволокні, тут вони досягли більшого масштабу”, – сказав посадовець.
На думку міністра, українська армія завжди мала сильні позиції на тактичному рівні, тому противник намагається зламати саме його.
Федоров також зазначив, що не можна досягти прориву у всіх технологічних напрямах одночасно. Протягом останнього року головний акцент робився на перехопленні “Шахедів”, і ця робота вже дала результат. У майбутньому, за його словами, акцент може зміститися на тактичний рівень, де очікується поява рішень, які змінять правила гри. Окрім того, він повідомив про наявність кількох проєктів, над якими ще потрібно ретельно попрацювати — зокрема, йдеться про дрони на оптоволокні та керовані авіабомби.
“Поки ми не знайдемо відповідь, як з ними боротися, на деяких ділянках фронту ми можемо мати сильні удари”, – визнав міністр.
Війна дронів – новиниЯк писав УНІАН, авіаексперт Анатолій Храпчинський вважає, що в України недостатньо засобів радіолокації та мобільних вогневих груп чи засобів, які могли б перехоплювати усі російські дрони.
Раніше повідомив, що дрони на базі штучного інтелекту вже працюють на полі бою. За його словами, ці дрони здатні автономно знаходити та уражати цілі: від російських літаків до засобів протиповітряної оборони та об’єктів критичної інфраструктури.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Трамп планує передати Україні ракети, здатні дістати до Москви, – Axios
- Авіаексперт пояснив, чим відрізняються російські “Герані” від іранських “Шахедів”
- РФ у серпні зможе запускати 1000 “Шахедів” за ніч: експерт пояснив, як з цим боротися