Джерело: www.unian.ua
Сьогодні в Україні зростає кількість наземних робототехнічних комплексів, щоб уберегти військових.
“А з точки зору технологій як кількісно, так і якісно Україна переважає. І це одна з причин, чому ми досі ще живі і чому ми воюємо успішно проти однієї з найстрашніших армій світу. Ми в багатьох напрямках перемагаємо, в тому числі в технологіях”, – зазначив він в етері телеканалу “Київ24”.
При цьому експерт наголосив, що дуже небезпечно недооцінювати ворога, який хоч і не має такої кількості талановитих інженерів, як в Україні, але в нього більше грошей, що дає змогу отримувати доступи до глобальних постачань.
“У нас не уніфіковане обладнання, у нас зоопарк дронів в Україні. І це непогано, оскільки дозволяє отримувати найнижчі ціни на найякісніше обладнання. І в нас проривні ідеї, що працюють. А в той же час ворог лише копіює все в нас та в інших”, – додав Яковенко.
За його словами, одним із напрямків, де Україна ще більше зможе захистити власних солдатів, є наземна робототехніка.
“Ми побачили у 2023 році, яким чином українські дрони почали змінювати ситуацію на полі бою, коли до 20 км українські FPV-дрони могли знищувати будь-яку ворожу бронетехніку. Сьогодні ж ми бачимо, як зростає кількість наземних робототехнічних комплексів, щоб не наражати на небезпеку українського військового”, – сказав експерт.
Яковенко зазначив, що треба інвестувати не тільки у напрямки більш класичні, але і в ті, які тільки сьогодні з’являються.
Роль дронів у російсько-українській війніУ війні, яку Росія веде проти України, дрони вперше набули такого масштабного застосування – не лише на полі бою, а й глибоко в тилу. І цей напрямок постійно розвивається – як в Україні, так і в країні-агресорці.
У червні видання The Telegraph писало, що оптоволоконні дрони в останні місяці стали одним із визначальних видів зброї в російсько-українській війні, але Україні не вдалося домогтися серйозної переваги у сфері безпілотників над Росією.
У виданні зазначили, що оптоволоконні дрони не піддаються глушінню і здатні з високою точністю вражати цілі далеко за лінією фронту. Україна першою почала воювати з безпілотниками, але РФ уже освоїла наступний етап.
Старший унтер-офіцер 3-ї окремої штурмової бригади з позивним “Джекі” розповів журналістам, що перевагу в безпілотниках, яку україна утримувала з 2023 року, перевершили росіяни. За його словами, наша країна виконала всю роботу зі створення безпілотників як зброї, але не змогла досить швидко масштабувати цю зброю на промисловому рівні, щоб вона мала значущий стратегічний ефект.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Окупанти у літньому наступі роблять акцент на дві ділянки: у ЗСУ розкрили плани ворога
- Росіяни завдали ударів по Харківщині: є загиблі, багато поранених
- Дроном на полі бою можна буде керувати з будь-якого міста: Федоров розповів, коли це буде