Головна Без категорії Від 5000 доларів за грам: в Казахстані добувають найдорожчий метал у світі

Від 5000 доларів за грам: в Казахстані добувають найдорожчий метал у світі

13
0

Джерело: www.unian.ua
Цей метал використовують в медицині, під час будівництва космічних кораблів та при створенні ювелірних прикрас.

Вартість одного граму осмію-187 стартує від 5000 доларів / фото: WikipediaНа цю мить Казахстан є єдиним експортером осмію-187, який вважають найдорожчим металом на планеті. Станом на 2025 рік його вартість за один грам може сягати до 10 000 доларів, пише el.kz. 

Повідомляється, що осмій-187 відноситься до рідкісних ізотопів, це сріблясто-білий з блакитним відтінком метал. Така астрономічна вартість цього металу пов’язана не лише з його красою, а й з обмеженим доступом. Наприклад, як повідомляє видання, ще до того, як Казахстан почав його експортувати, ціна осмію-187 за грам могла сягати 100 чи навіть 200 тисяч доларів. 

Однак, як зазначається, Казахстан, як єдина країна-експортер, зміг стабілізувати ринок, хоча все одно цей метал наразі в 300 разів дорожчий за золото та в 400 разів за платину. 

Вказується, що головним джерелом видобутку осмію-187 в Казахстані слугують родовища руди, що знаходяться в Улитауській області. Там цей метал міститься в унікальній концентрації – зі 100 грамів руди можна отримати лише 0,02% осмію, що вважається найкращим показником у світі. 

Осмій-187 / фото: WikipediaПроцес видобутку та очистки цього металу вкрай складний. Оскільки в необробленому вигляді осмій-187 токсичний, цей процес вимагає надзвичайної точності, передових технологій та суворого контролю. 

Читайте також:

Як зазначає видання, осмій-187 настільки ціниться не тільки через рідкість, а й за рахунок своїх унікальних властивостей. Осмієві сплави використовують для створення надміцних деталей, зокрема, при будівництві космічних кораблів. 

Також в матеріалі вказано, що цей метал слугує каталізатором при синтезі ліків, таких як коритизон, й його використовують в медичних імплататах. Більше того, кристали осмію, що нагадують розсип діамантів, використовують при створенні ексклюзивних прикрас. 

Новини про інші корисні копалиниРаніше УНІАН повідомляв, що у світі стрімко зростає попит на мідь й, згідно з прогнозом, до 2040 року він може підвищитися на 50%.

Також ми писали, що вченим вдалося знайти спосіб створювати золото в лабораторії, але поки що цей спосіб залишається теоретичним, а не практичним.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Скільки золота у світі: вчені відповіли на хвилююче питання
  • Гриби, які можуть харчуватися золотом, відкрили в Австралії
  • Австралія стоїть на порозі нової золотої лихоманки: що знайшли геологи



реклама у Нововолинськ