Джерело: www.unian.ua
Активний спосіб життя не лише оздоровлює серце, а й допомагає схуднути, покращує реакцію організму на інсулін, зменшує запалення.
“Фізична активність, навіть проста ходьба, – це одна з найпотужніших речей, які ви можете зробити для здоров’я серця”, – каже кардіолог Майкл Фаттух.
Він пояснив, що активний спосіб життя допомагає знизити кров’яний тиск, схуднути, покращує реакцію організму на інсулін, зменшує запалення.
“І цей список можна продовжувати. Суть у тому, що ті, хто залишається активним, живуть довше і рідше мають серцеві напади”, – зазначив лікар.
Скільки ж має тривати щоденна ходьба, щоб вона позитивно впливала на здоров’я серця?
Доктор медичних наук, кардіолог Майкл Баррі розповів, що Американська асоціація серця рекомендує щонайменше 150 хвилин на тиждень займатися помірною аеробною активністю, яка може включати ходьбу. Якщо ви гуляєте щодня, це означає, що кожна прогулянка повинна тривати близько 21 хвилини, каже він.
Якщо ви не звикли до високої фізичної активності, Баррі рекомендує починати з малого.
“Спробуйте ходити по 10 хвилин двічі на день, поступово збільшуйте швидкість і відстань”, – каже він.
Ви радить збільшувати час щодня на одну хвилину і поступово досягти 30 хвилин.
“Я призначаю пацієнтам постійні прогулянки, особливо тим, хто веде малорухливий спосіб життя”, – каже Фаттух.
За його словами, він зазвичай рекомендує починати з 20-30-хвилинної прогулянки чотири дні на тиждень. Ще одна порада – користуватися сходами замість ліфта.
“Ходьба – це шлях до більш помірних рівнів фізичних вправ. Обов’язково відстежуйте свій прогрес, ставте реалістичні цілі – і щомісяця ви будете ближче до рекомендації Американської асоціації серця щодо 150 хвилин фізичних вправ помірної інтенсивності на тиждень”, – пояснив він.
Щойно 30-хвилинні прогулянки стануть для вас легкими, кажуть обидва кардіологи, їх потрібно зробити складнішими: ходити швидше, обирати складніші маршрути (з пагорбами або сходами), носити обтяжений жилет.
“Позитивний вплив ходьби та активного відпочинку помітите швидко. Ви побачите короткострокове та довгострокове покращення настрою, зменшиться біль у суглобах і м’язах, підніметься рівень енергії. З часом ваш кров’яний тиск, частота серцевих скорочень у стані спокою та навіть рівень холестерину та діабету знизяться. Все це сприяє здоровішій серцево-судинній системі”, – запевнив Фаттух.
Доктор Баррі додав, що щоденні прогулянки також покращують сон, настрій, підвищують витривалість.
Раніше УНІАН розповідав, що їсти, щоб серце було здорове. Американська кардіологічна асоціація каже, що вживання певних фруктів завдяки клітковині, вітамінам, мінералам та антиоксидантам у їхньому складі підтримує здоров’я серцево-судинної системи. Експерти назвали 10 фруктів із низьким вмістом цукру, які ідеально підходять для тих, хто хоче покращити здоров’я серця. Це – ягоди, персики, кавун, грейпфрут, яблука, авокадо, апельсини, ківі, гранат, сливи.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Як позбутися накипу в чайнику: експертка розкрила секретний та дієвий метод
- Садівники назвали найкращий і найгірший час для поливу городу: ви будете здивовані
- Щоб чорнобривці рясно квітували до кінця літа, треба не забути про це у липні