Джерело: www.unian.ua
Кожен третій рубль, витрачений Москвою, йде на військові потреби.
Такі дії є ознакою того, що країна бореться під тиском вторгнення РФ в Україну.
Зазначається, що чиновники наказали банкам уникати розкриття повного обсягу поганих кредитів, а замість цього реструктуризувати свою звітність, аби показати кращу картину. Однак така тактика, як пишуть ЗМІ, швидше за все, вичерпується, тому банки і потребують підтримки з боку Москви.
“Економіка Росії перебуває під тиском витрат на війну Володимира Путіна в Україні, санкцій, запроваджених західними країнами, втрати робочої сили як у збройних силах, так і через втечу за кордон, а також падіння цін на нафту, що загрожує критично важливому джерелу доходів для уряду”, – нагадали у виданні.
За офіційними оцінками, минулого року економіка РФ зросла на 4,3%. Як пише The Telegraph, кожен третій рубль, витрачений Москвою, йде на військові потреби.
Водночас спіралеподібне зростання цін на продукти та дефіцит робочої сили також збільшили інфляцію до двозначних цифр. Зокрема пересічні росіяни з усіх сил намагаються придбати деякі з найнеобхідніших речей, адже навіть картопля у Росії зараз в дефіциті.
“Центральний банк намагається контролювати ситуацію, попри те, що утримує процентні ставки на рівні 20 відсотків. Урядові фінанси також перебувають під тиском великих бонусних виплат і високих зарплат для солдатів, хоча вони допомагають підтримувати сімейні бюджети військових навіть в умовах стрімкої інфляції”, – пояснили у матеріалі.
Своєю чергою доходи Росії скоротилися також й від продажу нафти на третину порівняно з минулим роком.
За прогнозами аналітиків Goldman Sachs, рубль знеціниться на 30% по відношенню до долара впродовж цього року, що, як очікується, призведе до подальшого збільшення вартості імпорту в РФ.
“Насувається ще більший тиск. Дональд Трамп погрожує запровадити 100-відсоткові тарифи на американський імпорт продукції з країн, які торгують з Росією, якщо Путін не погодиться на угоду щодо України, що загрожує подальшою ізоляцією країни-ізгоя від глобальної економіки”, – підсумували в The Telegraph.
Економіка РФ – останні новиниРаніше президент США розповів, як Путін спровокував його на санкції. За словами Трампа, йому набридло те, що російський диктатор обдурює його. Водночас він сподівається, що Путін все ж таки погодиться на мирну угоду і не стане змушувати Вашингтон вводити анонсовані сьогодні санкції.
“Я думаю, що з точки зору Путіна не було б дуже добре отримати зруйновану економіку країни. Він має врятувати свою економіку. У якомусь сенсі він може врятувати свою країну. Але економіка [Росії] може впасти. Потенційно це велика країна. Але подивіться, що сталося з її економікою. І “50 днів” – це загроза. Це дуже сильно вдарить”, – вважає американський лідер.
Водночас головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус назвав сценарії для економіки РФ до кінця року. Він наголосив, що у разі, якщо будуть введені нові американські санкції, негативні процеси в російській економіці прискоряться.
Ус наголосив, що до кінця року у РФ залишиться лише три опції для швидкого поповнення бюджету.
“В них взагалі зараз вибір обмежений – підняти ціни на комуналку, скоротити соціальні видатки на пенсії й зарплатню бюджетникам або експропріювати 60 трильйонів рублів з депозитів у банках”, – пояснив експерт.
Вас також можуть зацікавити новини:
- У Держдепі пояснили, як Трамп підходитиме до плану щодо припинення війни в Україні
- Порятунок викрадених Росією українських дітей під загрозою через політику Трампа, – посол ЄС
- Дикий пояснив, чому США можуть бути зацікавлені у купівлі українських дронів