Джерело: www.unian.ua
Зараз окупанти активно тестують технологію радіокерування на дронах далекого радіусу дії.
Фахівець проаналізував характеристики дрона-обманки, який останнім часом активно використовує агресор. Однією з цікавих особливостей безпілотника, на яку звернув увагу Флеш, є потужний радіомодем на борту.
“Застосування модемів передачі даних RFD900x у комплекті з політним контролером Pixhawk передбачає віддалене управління БпЛА по каналу передачі даних або управління одразу багатьма дронами, що обладнанні однотипними модемами (ройовий принцип)”, – пише експерт.
На думку Флеша, усі ці інновації з радіомодемами на безпілотниках можуть свідчити про намір ворога у близькому майбутньому перейти до оснащення принаймні деяких “Шахедів” системами радіокерування.
“Тобто Шахеди зможуть спілкуватися між собою, працювати ретрансляторами сигналу один для одного і керуватися по радіо. Це дасть можливість атакувати рухомі цілі, в режимі онлайн бачити работу засобів ППО, вести розвідку, атакувати цілі там, де український РЕБ заглушив GPS”, – пояснює фахівець.
Флеш акцентував, що росіяни не намагаються системно використовувати українську мережу мобільного зв’язку для керування “Шахедами”, оскільки цей канал зв’язку є надто вразливим.
Проблема “Шахедів”: останні новиниЯк писав УНІАН, днями генерал німецької армії, який відповідає за координацію військової допомоги Україні, спрогнозував значне збільшення атак дронами по Україні. На його думку, незабаром росіяни зможуть запускати по 2000 “Шахедів” щодня.
Однак не всі військові аналітики поділяють ці занепокоєння. Наприклад, авіаційний експерт та аналітик Костянтин Криволап вважає, що для цього росіянам не вистачить наявних потужностей виробництва.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Угорщина та ОАЕ розробили загадкову установку, яка може відбивати масовану атаку БпЛА
- В Україні розробили унікальні мобільні системи для обслуговування F-16 (відео)
- Ракетні системи КНДР виявились вкрай вразливими до українських дронів, – BI (відео)