Джерело: www.unian.ua
Стрімке зростання популярності штучних каменів з Китаю похитнуло галузь.
За словами аналітика Павла Зимницького, сьогодні трикаратний камінь, вирощений в лабораторії, продається всього за 7% від ціни видобутого еквівалента. При цьому вартість синтетичного діаманту вдалося знизити всього за кілька років.
“У 2020 році роздрібна ціна бездоганного трикаратного діаманта, вирощеного в лабораторії, становила близько 28 900 доларів, що приблизно вдвічі дешевше за природній еквівалент. До другого кварталу цього року, за даними Zimnisky, ця ціна впала до 3 900 доларів”, – констатує видання.
Журналісти зазначають, що синтетичні діаманти захопили американський ринок. Зокрема, більше половини респондентів, за даними опитування онлайн-платформи для планування весілля The Knot, придбали каблучку з синтетичним алмазом. Експерти вважають, що їхня популярність буде лише зростати.
“Для традиційного ринку природних діамантів це катастрофа”, – каже Фей Лю, британський ювелір, який використовує як природні, так і вирощені в лабораторії камені.
Видання констатує, що Китай став провідним виробником синтетичних діамантів.
“Понад 70% вирощених у лабораторіях діамантів для ювелірних прикрас у світі походять з китайської фабрики, а центром торгівлі синтетичними діамантами є провінція Хенань”, – наголошується у публікації.
При цьому формально країною походження вважається держава, де камінь був відполірований, а не вирощений, що маскує домінування Китаю в галузі. Журналісти вважають, що ювелірна галузь Піднебесної недосяжна для конкурентів, оскільки фабрики, де вирощують синтетичні алмази, отримують дешеву електроенергію. До того ж експорт машин, що використовуються у виробництві, заборонено. Спроба діамантового гіганта De Beers запустити власну лінійку штучного каміння під брендом Lightbox лише спровокувала цінову війну.
Змінюється і портрет покупця діамантів у Китаї. Якщо раніше вони асоціювалися з розкішшю та весіллям, то тепер їх купують навіть пенсіонери.
Найбільші дорогоцінні каменіУ Китаї створили надміцний “супералмаз”, який на 40% твердіший за природні мінерали. Зазначається, що синтетичний алмаз вирізняється високою якістю і чудовими фізичними властивостями.
В Африці знайшли другий за величиною алмаз у світі. Знайдений камінь вагою 2492 карати є другим за величиною алмазом, який коли-небудь знаходили у світі, і найбільшим, колись знайденим в країні.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Такого не було понад 50 років: ціни на мідь у США б’ють рекорди
- США навчилися обходити заборону Китаю на постачання важливих металів, – Reuters
- У Китаї зростають ціни на головний матеріал для сонячних панелей