Джерело: www.unian.ua
Наразі Берлін не показує жодних намірів передавати ці ракети.
Він зокрема акцентував на тому, що нещодавно німецький уряд уклав контракт на перевірку стану і технічне обслуговування ракет Taurus. Мета цих робіт – продовжити строк їх служби щонайменше до 2045 року.
Як зауважив Олег Катков, на ці роботи уряд Німеччини витратить значні кошти. Причому вартість техобслуговування ракет виявилася більшою, ніж вартість їх закупівлі у виробника 20 років тому – навіть з поправкою на інфляцію.
Водночас досі немає жодних ознак того, що німецький уряд планує замовляти зброярам розробку ракет нового покоління Taurus Neo. Одже замінити старі ракети поки що нічим: виробляти не планують ані стару версію, ані нову. Разом з тим наявних ракет у Німеччини загалом дуже небагато.
“Загальна кількість ракет оцінювалася приблизно у 600 одиниць, а Німеччина заявляла, що близько 500 залишилось. Водночас реальна кількість боєздатних ракет, за даними парламентського комітету Бундестагу з оборони станом на 2023 рік, була 150”, – зазначив Катков.
Головний редактор Defense Express також нагадав, що раніше у Мережу “витекла” розмова очільника Повітряних сил Німеччини зі своїм підлеглим. У тій розмові вони казали, що навіть за наявності бажання Німеччина зможе швидко передати Україні 10, у кращому разі 20 ракет, а у більш довгостроковій перспективі – не більше 100.
“У Берліні визнали запис справжнім і оголосили перевірку”, – нагадав Катков.
Ракета Taurus: що треба знатиTaurus KEPD 350 — це німецько-шведська крилата ракета класу “повітря-земля”, призначена для високоточного ураження важливих і добре захищених цілей у глибокому тилу противника. Ракета стоїть на озброєнні ВПС Німеччини, Іспанії та Південної Кореї.
Taurus має дальність понад 500 км, летить на дуже малій висоті, використовуючи рельєф місцевості для уникнення радарів. Її головна перевага — здатність вражати добре захищені цілі (на кшталт бункерів, командних пунктів чи мостів) завдяки спеціальній проникаючій бойовій частині. Ракета оснащена сучасною системою наведення, яка поєднує GPS, інерційну навігацію та оптичне розпізнавання місцевості, що забезпечує точне ураження навіть у складних умовах.
Taurus може запускатись із винищувачів, наприклад Tornado або Eurofighter. Через дальність та потужність ця ракета вважається потенційно стратегічною зброєю і перебуває під особливою політичною увагою, зокрема в контексті поставок Україні.
Чинний канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, балотуючись у Бундестаг, обіцяв передати ці ракети Україні. Однак очоливши німецький уряд, різко змінив ритироку і став значно обережнішим у висловлюваннях на цю тему. Натомість міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус прямо заявляє, що питання передачі ракет Україні наразі не розглядається.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Падіння Mirage-2000: льотчик-випробувач заявив, чи причина аварії у віці літака
- “Петріотами” багато не навоюєш: Залужний пояснив, як виглядатиме війна майбутнього
- Російський флот отримав нову стратегічну атомну субмарину: чим вона небезпечна