Джерело: www.unian.ua
У ФРН змінюються правила прийому біженців, там перестануть видавати гуманітарні візи опозиціонерам із Росії та Білорусі, а також мігрантам із Близького Сходу.
Повідомляють, що зупинено федеральні колективні програми прийому біженців. Це такі схеми, які допомагали розподіляти мігрантів по території Німеччини. До програм включали людей з різних країн, які співпрацювали з німецьким урядом. Вони отримували так звані гуманітарні візи. Їх відносили до осіб, які перебувають у небезпечних обставинах, і розподіляли між ними фіксовану кількість віз.
Як пише Еurastiv, програми призупинили після розбіжностей у коаліційному уряді Німеччини щодо програми прийому афганців, які зіткнулися з особливою загрозою з боку режиму Талібану. У рамках програми до Німеччини було переселено понад 45 тисяч афганців, включно з колишніми місцевими співробітниками збройних сил Німеччини. Після цього з’явилася низка повідомлень про те, що не всіх афганців перевірили належним чином і що деякі з них можуть становити загрозу суспільству.
Афганці отримали найбільше гуманітарних віз. Але в програму включали і жителів інших країн. Наприклад, сирійських біженців із Туреччини. Також вона поширювалася на опозиційно налаштованих росіян і білорусів, які могли довести, що режими диктаторів Путіна і Лукашенка їх переслідують. За даними Deutsche Welle, найчастіше нею користувалися так звані “хороші росіяни” – правозахисники, журналісти, політики-опозиціонери.
Deutsche Welle пише, що гуманітарні візи росіянам і білорусам Німеччина почала видавати у 2022 році – після того, як Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну. Відтоді їх отримали близько 3 тисяч росіян і 267 білорусів. Ці люди можуть залишатися в Німеччині.
Також Deutsche Welle зазначило, що тепер можливості росіян отримати дозвіл на проживання в Німеччині значно обмежені і цього права вони повинні будуть домагатися через суд, але шанси там будуть невисокими.
Українці в НімеччиніЯк писав УНІАН, у Німеччині станом на кінець минулого року проживали 1 млн 140 тис. українців, які отримали статус тимчасового захисту. При цьому за оцінкою президента Всеукраїнської Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василя Воскобойника, Німеччина стає дедалі цікавішою для українських мігрантів.
При цьому, згідно з новою політикою скорочення витрат, яку впроваджує уряд країни, кількість українців, які отримують фінансову допомогу, скоротиться. Змінюються правила нарахування коштів за програмою Bürgergeld і до неї включатимуть лише тих, хто справді не може працювати. А потенційно працездатні українці повинні будуть працевлаштуватися на повний робочий день.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Німеччина ніколи не дасть Україні ракети Taurus, і на те є вагомі причини, – аналітик
- Німеччина посилить українську ППО на більш ніж 300 мільйонів євро
- Німеччина відправляє Україні ще одну IRIS-T, – посол