Головна Без категорії У Ковелі на кладовищі зрізали клени й липи, яким понад 60 років:...

У Ковелі на кладовищі зрізали клени й липи, яким понад 60 років: причина

3
0

Джерело: www.volynpost.com

У Ковелі на міському кладовищі зрізали кілька старих дерев. Причина — скарги мешканців на пташиний послід на пам’ятниках.

Під сокиру пішли клени й липи, яким понад 60 років, пише misto.media.

За словами працівників КП «Добробут», на балансі якого перебуває цвинтар, дерева зрізали з кількох причин:

мали великі розміри й могли впасти;

коріння підривало могили;

приваблювали колонії граків (у побуті їх часто плутають із воронами), тож деякі родини навіть обгортали пам’ятники плівкою, щоби захистити їх від посліду.

Щоб не пошкодити надгробки під час роботи, підприємство замовило послуги арбориста. За зрізання восьми дерев із міського бюджету заплатили майже 41 тис. грн.

Проте рішення викликало обурення частини мешканців. Ковельчанин Данило, який мешкає неподалік кладовища, вважає дії комунальників необґрунтованими.

«Через скарги несвідомих людей зрізали красиві й здорові дерева. Але не всім вони заважають. Мені та моїм однодумцям потрібні зелені легені в місті. До нашої думки дослухатимуться, чи лише до скаржників? До того ж сухі та хворі дерева чомусь не зачепили», — каже чоловік.

Він планує ініціювати колективні звернення до місцевої влади на захист міської природи.

Чому зрізання дерев не розв’язує проблему

На думку орнітологів і науковців, боротися з граками, знищуючи дерева — не лише неефективно. Це й шкодить екосистемі.

Якщо зрізати одне дерево, птахи просто пересядуть на інше. Щоб їх повністю вигнати таким методом, доведеться позбутись усіх зелених насаджень, пояснює науковий співробітник НПП «Прип’ять–Стохід» Михайло Химин.

Чим граки корисні

Граки — важлива частина міської екосистеми. Вони не несуть загрози здоров’ю людини й не є переносниками серйозних інфекцій. Натомість приносять користь:

поїдають рештки продуктів та мертвих тварин;

знищують комах-шкідників на полях.

Згідно з українським законодавством, знищення птахів без підстав або втручання в їхнє середовище існування може вважатися порушенням природоохоронних норм.

Як переселити граків гуманно

«Люди скаржаться, бо хочуть стерильного простору навколо. Але ми не єдині мешканці на планеті. Це не птахи до нас прийшли — це ми вторглися в їхнє середовище. То хто кому має заявляти претензії?» — ставить риторичне питання доктор біологічних наук, орнітолог, голова Західноукраїнського орнітологічного товариства (Львів) Андрій Бокотей.

Зрізати дерева, щоб там не змогла сісти пташка — не раціонально, надто під час глобального потепління.

Якщо все ж постає завдання перемістити колонію граків з певної території, це можна зробити гуманним способом — залучивши їхніх природних ворогів, зокрема, соколів або яструбів.

«Якщо протягом тижня кілька разів такий великий хижий птах пролетить вздовж грачиного поселення — колонія зникне. Навіть якщо сокіл уполює 1—2 граків, інші полетять», — пояснює науковець.

Подібний метод він бачив у Польщі. В Україні, каже, теж є фахівці, які тренують хижих птахів, хоча їхні послуги поки що не надто поширені. Вони не завжди працюють офіційно, тому замовити їх складно.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію




реклама у Нововолинськ