Джерело: www.unian.ua
США, країни Перської затоки та Ізраїль шукають дешевші рішення, оскільки війна з Іраном затягується.
“Схоже, що державам Перської затоки не вистачає коштів для економічного збивання великої кількості низьколітаючих безпілотників. Останнім часом деякі країни, включаючи Саудівську Аравію, використовували багатомільйонні ракети Patriot і ракети класу “повітря-повітря”, що запускаються з винищувачів або вертольотів, для знищення безпілотників”, – пише WSJ.
Так, наприклад, за даними IISS, у Катару 34 системи Patriot, але всього вісім зенітних гармат, які виявилися ефективними для ураження безпілотників на малій відстані в Україні.
Союзники швидко вчатьсяОАЕ опублікували відеозапис, на якому вертольоти Apache збивають безпілотники “Шахед” кулями. США та країни Перської затоки відправляють або замовляють так звані безпілотники-перехоплювачі, вдосконалені Україною. Саудівська Аравія веде переговори про купівлю українських засобів придушення сигналів.
Генеральний директор Rheinmetall заявив у середу, що країни Перської затоки та інші країни запитують більше систем і боєприпасів, що використовують кулі. За словами джерела, обізнаного з ситуацією, скорострільна зенітна гармата американської фірми RTX також викликає новий інтерес.
Відсутність недорогих рішеньЗа аналізом Елейн Маккаскер, високопоставленого чиновника Пентагону з питань бюджету за першої адміністрації Трампа, Пентагон, ймовірно, запустив перехоплювачі на суму близько 5,7 мільярда доларів для знищення іранських балістичних ракет і безпілотників у перші чотири дні війни.
Кріс Міллер, виконувач обов’язків міністра оборони в першій адміністрації Трампа, зазначив, що США занадто часто зосереджуються на найсучасніших технологіях. “Коли ви намагаєтеся продати їм недорогі рішення, уряд США не виявляє інтересу”, – сказав він.
Рівень перехоплення в УкраїніЗа даними британської некомерційної організації “Центр інформаційної стійкості”, з початку 2024 року Україна збила всього 19% балістичних ракет, але 88% безпілотників великої дальності, запущених Росією.
Так, брак дорогих боєприпасів українська армія компенсує інноваційними засобами самооборони. Вона переобладнала старі гвинтові літаки, з яких бійці висуваються з вікна і збивають безпілотники. Були розроблені дрони, що перехоплюють інші дрони шляхом вибуху на них або поруч з ними; тепер країни Перської затоки хочуть придбати ці машини в України. Вона також довела свою здатність використовувати засоби радіоелектронної боротьби для придушення або імітації сигналів зв’язку безпілотників у великих масштабах.
Також Україна використовувала системи на основі куль для ураження цілей на коротких дистанціях, які довгий час вважалися неефективними в умовах протиракетної оборони.
“Для України цей досвід був болючим. Але для решти світу він дуже повчальний”, – заявив полковник Юрій Ігнат, представник українських збройних сил.
Загроза іранських дронівПротидія іранським “Шахедам” виснажує арсенали Франції. Винищувачі Dassault Rafale перехопили десятки таких дронів, але у військовому керівництві країни стурбовані великими витратами ракет.
Раніше в Kyodo News з посиланням на джерела зазначили, що уряд Японії планує закупити ударні дрони українського виробництва, щоб зміцнити свою оборону.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Названо топ-30 країн з найбільшими витратами на армію: Україна у списку
- У Fire Point розповіли, чим українська ракета FP-7 і ATACMS схожі та чим відрізняються
- Експерт назвав найкращий метод захисту від ударів російською балістикою













