Головна RADIO_SVOBODA Українські дрони завдають ударів по російських об’єктах: нові дані про атаки

Українські дрони завдають ударів по російських об’єктах: нові дані про атаки

16
0

У квітні 2023 року українські безпілотники вперше досягли Єкатеринбурга та Челябінської області, розташованих більш ніж за 1600 кілометрів від українського кордону.

Згідно з інформацією телеграм-каналу Astra, один з дронів намагався вразити військовий завод «Вектор» у Єкатеринбурзі, що спеціалізується на військовій апаратурі зв’язку, але не долетів до цілі і влучив у житловий будинок, що викликало занепокоєння серед російських воєнних блогерів.

Експерти зазначають, що нові українські дрони, відомі як «Люті», мають дальність польоту понад 1500 кілометрів і можуть нести бойову частину вагою до 75 кілограмів. Хоча ці удари поки що не є масованими, їхня ефективність свідчить про можливості українських сил у глибокому тилу противника.

Дипстрайки, або глибокі удари, стали важливою частиною стратегії України, що включає атаки на об’єкти в Росії. Згідно з оцінками, в квітні було здійснено щонайменше 21 удар по російській нафтовій інфраструктурі, що призвело до зниження обсягів переробки нафти в Росії до рекордно низького рівня.

Серед основних цілей українських атак були нафтопереробні заводи, склади, а також підприємства, що виробляють компоненти для військової техніки. Наприклад, у січні внаслідок атаки постраждав Ільський НПЗ у Краснодарському краї, а в лютому дрон вразив установку на НПЗ «ЛУКОЙЛ-Ухтанефтепереработка» у Республіці Комі.

Експерти підкреслюють, що удари дальнього радіусу, такі як ті, що завдаються українськими БПЛА, можуть суттєво вплинути на стратегічні можливості Росії, заважаючи їй повноцінно використовувати зростання світових цін на нафту.

У квітні 2023 року українські безпілотники завдали ударів по російських об'єктах, досягнувши віддалених регіонів. Це свідчить про нові можливості українських сил у війні, зокрема в атаках на нафтову інфраструктуру Росії.

Джерело: Радіо Свобода