Головна Новини Країни Україна та РФ завершили перший етап обміну військовополоненими

Україна та РФ завершили перший етап обміну військовополоненими

6
0

15 травня відбувся перший етап обміну військовополоненими між Україною та Росією за схемою “1000 на 1000”. Повернулися додому 205 українських військових, які тривалий час перебували в полоні.

Зазначається, що більшість звільнених, а саме понад 200 осіб, провели в полоні близько чотирьох років, зокрема, багато з них були захоплені під час оборони Маріуполя. Ключовим критерієм для формування списків обміну стала саме тривалість їхнього перебування в полоні.

Серед звільнених військовослужбовців є представники різних родів військ, зокрема Військово-морських сил, Сухопутних військ, Десантно-штурмових військ, а також бійці Національної гвардії та Державної прикордонної служби. Вдалося повернути також більше півсотні офіцерів.

Серед звільнених є нацгвардієць, який потрапив у полон під час подій на Чорнобильській АЕС. Наймолодшому з них 21 рік, а найстаршому – 62 роки.

Багато з тих, хто повернувся, мають серйозні травми та психологічні наслідки, зокрема, серед них є захисники, яких евакуювали з “Азовсталі” у важкому стані.

15 травня Україна та Росія завершили перший етап обміну військовополоненими, повернувши 205 українських військових. Більшість з них провели в полоні близько чотирьох років, зокрема під час оборони Маріуполя.