Головна RADIO_SVOBODA Верховна Рада України підтримала відставку уряду Свириденко

Верховна Рада України підтримала відставку уряду Свириденко

4
0

Верховна Рада України ухвалила рішення про відставку уряду Юлії Свириденко, підтримавши його 258 голосами.

Свириденко очолювала Кабінет Міністрів з 17 липня 2025 року, і до завершення року на цій посаді їй не вистачило всього кілька днів. Наразі немає офіційної інформації про її можливого наступника, але джерела в медіа повідомляють, що президент Володимир Зеленський, ймовірно, обрав Сергія Корецького, який є чинним головою правління НАК «Нафтогаз України» та колишнім керівником «Укрнафти».

Крім того, обговорюються нові міністри, які можуть увійти до уряду вже в найближчий четвер. Одним із найцікавіших питань залишається доля Михайла Федорова: чи залишиться він у складі уряду?

Інформація про можливого нового міністра оборони також з’явилася в медіа. Ігор Клименко, колишній міністр внутрішніх справ, розглядається як один із кандидатів. Депутатка Ольга Василевська-Смаглюк зазначила, що Міністерство оборони може очолити Кирило Буданов, нинішній керівник Офісу президента.

Федір Веніславський, депутат від фракції «Слуга народу», висловив думку, що Михайлу Федорову слід дати більше часу для реалізації його ідей. Він зазначив, що остаточне рішення щодо кандидатур буде залежати від президента.

Опозиційні представники натякнули, що зміна міністра оборони може бути пов’язана з підвищенням рейтингу Федорова. Ярослав Железняк, депутат від фракції «Голос», вважає, що причина обговорення заміни полягає в тому, що рейтинг Федорова почав перевищувати рейтинг президента.

Ірина Геращенко, співголова фракції «Європейська солідарність», закликала до прозорості у випадку зміни міністра, підкресливши, що Федоров демонстрував бажання очистити оборонну сферу від корупції та встановити зрозумілі критерії для закупівлі амуніції.

Верховна Рада України ухвалила відставку уряду Юлії Свириденко, що відкриває шлях для нових призначень. Обговорюються можливі кандидати на ключові посади, включаючи міністра оборони.

Джерело: Радіо Свобода