В. о. міністра закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що заморожені активи Росії можуть стати важливим ресурсом для відновлення України. Він підкреслив, що це питання не можна відкладати, оскільки країна стикається з величезними збитками від війни.
За оцінками Світового банку, шкода, завдана Україні внаслідок російської агресії, перевищує 600 мільярдів доларів. Сибіга зазначив, що Україні важко подолати ці втрати самостійно, і наголосив на необхідності міжнародної підтримки.
Дипломат також підкреслив, що Україна захищає свободу всієї Європи, платячи за це високу ціну — життями своїх військових. Він висловив вдячність партнерам, зокрема Бельгії, за їхню підтримку.
Сибіга зазначив, що використання заморожених активів Росії є одним із ключових напрямків, які можуть суттєво зміцнити Україну. Він планує активно обговорювати це питання в європейських столицях, сподіваючись на досягнення конкретних рішень.
Нагадаємо, що ще в грудні 2025 року президент Європейської народної партії Манфред Вебер заявив, що Європейський Союз в майбутньому може використати заморожені активи Росії для покриття військових витрат України, хоча лідери не змогли досягти згоди на саміті.









