Якщо вам «пощастило» й ви потрапили до 40% людей планети, що мають алергію, то варто розуміти, як із нею боротися. Часто призначають антигістамінні ліки. Наприклад, препарат Лоратадин можна забронювати в аптеках за посиланням https://liki.ua/shop/brands/loratadin-6655 на сайті Liki.ua. Далі — детальніше про антигістамінні препарати.
Гістамін і його вплив на організм
Гістамін — це хімічна речовина в організмі людини. Вона є у всіх тканинах, з’являється й зберігається в базофілах. Гістамін має властивість втручатися в різні процеси в організмі. Він виникає під час алергічних реакцій, секреції кислоти в шлунку, почуття голоду тощо. Речовина є нейромедіатором бадьорості.
Що стосується безпосередньо алергії, то в цих процесах секреція гістаміну стає більшою. Речовина нібито намагається «виштовхнути» тригери алергії зі шкіри чи внутрішніх органів. Через це активно з’являються симптоми алергії, як-от висип, сльозотеча чи нежить.
Особливості антигістамінних засобів
Зменшити симптоматику алергії можна за допомогою ліків, що протидіють гістаміну. Тоді стають необхідними антигістамінні засоби. Їх призначають при:
- алергічному риніті;
- кропив’янці, гострій або хронічній;
- запальних процесах, що виникли через дерматологічні та інші причини;
- катаральних інфекціях;
- неспецифічному кашлі;
- морській хворобі;
- безсонні й анорексії.
Антигістамінні засоби, які вводять внутрішньовенно або внутрішньом’язово, зазвичай є частиною комплексної терапії анафілаксії, генералізованого алергічного шоку тощо.
Далі антигістамінні ліки поділяються за специфічними призначеннями. Наприклад, препарат Лоратадин використовують від риніту й кропив’янки, а Супрастин додатково можна застосовувати, коли є подразнення від укусів комах.
Отже, антигістамінні засоби насамперед допомагають позбутися симптомів алергії. Самостійно призначати їх собі не можна. Зверніться до лікаря за консультацією та прочитайте інструкцію до ліків.