“Велика Британія планує щорічно виділяти 3,8 млрд доларів на допомогу Україні 30 жовтня, 21:45 Поділитися: Велика Британія (Фото: Pexels / Rodrigo Santos) Міністерка фінансів Великої Британії Рейчел Рівз заявила, що у військовий бюджет на 2025 рік буде закладено 3 мільярди фунтів стерлінгів (3,8 мільярда доларів) на щорічну допомогу Україні. Про це повідомляє Reuters у середу, 30 жовтня. Рівз зазначила, що щорічна”, — повідомляє: ua.news
Велика Британія (Фото: Pexels / Rodrigo Santos)
Міністерка фінансів Великої Британії Рейчел Рівз заявила, що у військовий бюджет на 2025 рік буде закладено 3 мільярди фунтів стерлінгів (3,8 мільярда доларів) на щорічну допомогу Україні. Про це повідомляє Reuters у середу, 30 жовтня.
Рівз зазначила, що щорічна підтримка України буде тривати «стільки, скільки потрібно».
За словами міністерки, додаткові витрати на оборону допоможуть Британії досягнути цілі у 2,5% ВВП, що перевищує зобов’язання перед НАТО щодо витрат на рівні 2%.
Рівз також зазначила, що щорічна військова допомога Україні буде надаватись додатково до кредиту в розмірі 2,26 мільярда фунтів стерлінгів у рамках угоди країн G7 про використання заморожених російських активів.
«Знаємо, що ситуація критична». Посол заявив, що ЗСУ отримали від Великої Британії вже майже все обіцяне у липні озброєння
22 жовтня уряд Великої Британії оголосив про виділення Україні військової позики розміром 2,26 мільярда фунтів стерлінгів для закупівлі необхідного військового обладнання. Зазначалось, що позика є внеском Британії до програми Надзвичайних кредитів G7 для України, в рамках якої 50 мільярдів доларів від країн G7 будуть надані Україні на військові, бюджетні та відновлювальні потреби. Кредит буде погашатися коштом надприбутків від заморожених російських активів.
Прибуток від заморожених російських активів для України — що відомо
Наприкінці травня 2024 року міністерка фінансів США Джанет Єллен не виключила, що країни G7 можуть надати Україні багатомільярдний кредит і використовувати відсотки, отримані від 300 млрд доларів заморожених російських державних активів.
На початку червня помічник глави Мінфіну США з міжнародних фінансів Брент Нейман говорив, що Вашингтон разом із партнерами по G7 досягає прогресу в питанні надання Україні допомоги коштом прибутку від російських активів.
12 червня в Єлисейському палаці повідомили, що лідери G7 досягли угоди про передачу Україні 50 млрд доларів коштом заморожених російських активів.
«Ситуація не апокаліптична». У Заходу є можливості, щоб переламати ситуацію, але має з’явитись запит на перемогу України — експерт RUSI
Угорщина продовжує виступати проти того, щоб ЄС колективно надавав військову підтримку Україні. Офіційний Будапешт також блокує інші рішення, пов’язані з озброєнням для Києва, на суму 6,6 млрд євро.
9 жовтня посли Євросоюзу погодили надання Україні кредиту в розмірі 35 мільярдів євро. Його планують погасити коштом прибутку від заморожених російських активів.
15 жовтня 2024 року Комітет Європарламенту підтримав надання Україні кредиту на 35 млрд євро.
25 жовтня лідери країн G7 досягли консенсусу щодо надання Україні кредиту на суму близько 50 млрд доларів.