Джерело: www.volynnews.com
Про це стало відомо 14 листопада на сесії облради.
Нагадаємо, 28 червня Кабінет Міністрів схвалив Бюджетну декларацію України на 2025-2027 роки, якою передбачено, що розмір мінімальної заробітної плати становитиме 8000 гривень, а оплата праці працівників бюджетної сфери здійснюватиметься на основі посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, що залишається на рівні грудня 2024 року. На думку обранці громади, такі дії Уряду – це запровадження мораторію на підвищення основних державних соціальних стандартів та гарантій на наступні три роки.
«Спілкуючись з виборцями, отримуємо численні звернення від волинян, які працюють у закладах бюджетної сфери, про їхні мізерний дохід та соціальну незахищеність. Ситуація ускладнилася й тим, що до «замороження» рівня мінімальної заробітної плати та розміру І-го тарифного розряду додалося підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5%. Найбільше звернень надходить від освітян, які сьогодні працюють у нестандартних та нетипових для себе умовах», – зазначають депутати.
Також до них звернувся очільник Волинської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України з проханням підтримати заяву профспілки щодо необхідності прийняття Закону України про визнання державним боргом недоотриманої педагогічними і науково-педагогічними працівниками заробітної плати, обчисленої за посадовими окладами, гарантованими ч. 2 ст. 61 Закону України «Про освіту», внаслідок її невиконання, і щодо щорічного відтермінування дії постанови Кабінету Міністрів від 10 липня 2019 року №822 «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки».
«Український учитель повинен відчувати належну підтримку з боку держави. А Уряд країни своєю чергою зобов’язаний повернути повагу до педагогічних та науково-педагогічних працівників, зробити їх професію престижною», – наголошують депутати облради.
Читати ще: Підвищити зарплату педагогам: депутати з Волині звернулися до Верховної Ради та премʼєр-міністра
Вони нагадують, що нині посадові оклади педагогічних та науково-педагогічних працівників визначаються на рівні єдиної тарифної сітки, яка передбачає для І-го тарифного розряду впродовж 2024 року – 3195 гривень. Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» мінімальна заробітна плата з 1 квітня 2024 року зросла з 7100 до 8000 гривень. При цьому розмір І-го тарифного розряду не змінився.
«З 1 жовтня 2024 року молоді педагоги, які тільки розпочали свою педагогічну діяльність, не маючи стажу роботи та кваліфікаційної категорії, з урахуванням нової ставки військового збору, отримують заробітну плату в розмірі 6160 гривень, яка є нижчою від мінімальної заробітної плати. І лише педагоги найвищої кваліфікаційної категорії з великим стажем роботи мають ставку дещо вищу від мінімалки», – акцентують обранці громади.
Як додають, надалі державі не можна зволікати із системним підвищенням соціальних стандартів для педагогічних та науково-педагогічних працівників.
Читати ще: Луцькі депутати просять підвищити зарплати вчителям. Звернення
Тож депутати Волинської обласної ради закликають Верховну Раду та Кабінет Міністрів вжити невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення гідної заробітної плати педагогічним та науково-педагогічним працівникам, а також підвищення соціальних стандартів інших представників бюджетної сфери, зокрема:
Верховній Раді України підтримати заяву Профспілки працівників освіти і науки України щодо необхідності прийняття Закону України про визнання державним боргом недоотриманої педагогічними і науково-педагогічними працівниками заробітної плати, обчисленої за посадовими окладами, гарантованими ч. 2 ст. 61 Закону України «Про освіту».
Кабінету Міністрів України:
1) переглянути окремі норми, передбачені Бюджетною декларацією на 2025-2027 роки, скасувавши мораторій на підвищення основних державних соціальних стандартів і гарантій;
2) внести зміни до:
– постанови Кабінету Міністрів «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30 серпня 2002 року №1298, якими визначити, що посадові оклади (тарифні ставки) з 1 квітня 2024 року розраховуються, виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника І-го тарифного розряду (зазначене підвищення передбачено в обсягах бюджетних призначень на заробітну плату на 2024 рік);
– п. 1 постанови Кабінету Міністрів №373 від 23 березня 2011 року «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування», визначивши фіксований розмір надбавки до посадового окладу (ставки заробітної плати) педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, інших установ і закладів, незалежно від їх підпорядкування, 30%;
3) відновити дію постанови Кабінету Міністрів «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки» від 10 липня 2019 року №822 з 1 січня 2025 року.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу