Головна Новини Волині Скільки Луцький спецкомбінат комунально-побутового обслуговування заробляє на платних послугах

Скільки Луцький спецкомбінат комунально-побутового обслуговування заробляє на платних послугах

46
0

Джерело: sylapravdy.com

За перше півріччя 2024 року надаючи платні послуги Луцький спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування заробив 2,8 мільйона гривень. У 2023-му такі доходи перевищили 6 мільйонів гривень.

Перелік платних послуг, а також дохід від них, Центру журналістських розслідувань «Сила правди» повідомили на підприємстві у відповідь на інформаційний запит.

У спецкомбінаті зазначили, що востаннє тарифи на платні послуги виконавчий комітет Луцької міської ради затверджував 12 квітня 2023 року, а діяти вони почали з наступного дня – з 13 квітня 2023-го. Тоді, зокрема, встановили ціну на копання могил.

За викопану спецтехнікою могилу доведеться заплатити від 791 до 1844 гривень. Якщо копати вручну, послуга вартуватиме від 695 до 4738 гривень.

Дорожчими є ці самі послуги в зимовий період – з 25 листопада по 15 березня. Відтак, викопати могилу механізованим способом (технікою – авт.) коштуватиме 1120 гривень за 1,6 метра довжини, 1427 гривень за 2 метри, 1625 гривені за 2,2 метри та майже 1844 гривні за 2,4 метри. Якщо копати вручну, могила довжиною 1,1 метра обійдеться у 1136 гривень, 1,6 метра – 2347 гривні, 2 метри – майже 3334 гривні, 2,2 метри – майже 4036 гривень, а 2,4 метри – 4738 гривень.

Оформлення свідоцтва про поховання вартує 20 гривень.

Підвезення землекопа на кладовище також має свій тариф: до 10 кілометрів, ця послуга вартуватиме 410 гривень, понад 10 кілометрів в межах громади – 500 гривень. Такий самий тариф і на підвезення труни з моргу додому чи в будинок трауру. Натомість повне обслуговування похорону автокатафалком коштує 1830 гривень. 

При встановленні пам’ятника на кладовищі, рідним покійного доведеться заплатити спецкомбінату 250 гривень за прибирання відходів.

«В цю послугу також включений в’їзд робітників на територію кладовища. В‘їзд – це, мається на увазі, коли людині роз’яснюють про розміри земельної ділянки для встановлення пам’ятника, як повинні прибрати біля могили після виконання робіт, контролюють, чи були дотримані ці норми. При собі слід мати свідоцтво про смерть або поховання, за цими документами узгоджують ряд та могилу, щоб не було потім ніяких проблем», – пояснює економістка спецкомбінату Раїса Гапончук. 

На запитання, чи можуть люди, встановлюючи пам’ятник на могилі покійних родичів, відмовитися від послуги прибирання, фахівчиня відповіла, що таких випадків у них не було, тож однозначної відповіді вона дати не може. 

«Зазвичай, є якісь залишки. Ті, хто встановлював надгробок, їх не прибирають. Вони зробили й поїхали. Сміття потім вивозять наші працівники», – додає Раїса Гапончук. 

Також за окрему плату Луцький спецкомбінат КПО надає наступні послуги: відрізання швелерів та металевої огорожі, зняття плитки або бруківки, розбивання фундаменту, корчування пнів та живоплоту, демонтаж окремих деталей памятника та цілих конструкцій, встановлення надгробків. За потреби на підприємстві можна замовити послугу заливки фундаменту під пам’ятник та бетонування могили. 

Надаючи платні послуги, у першому півріччі 2024 року Луцький спецкомбінат заробив 2,8 мільйона гривень. У 2023-му дохід комунального підприємства від платних послуг склав 6,3 мільйона гривень, 5,5 мільйона – у 2022-му та 4,3 мільйона – у 2021 році.

Раніше «Сила правди» розповідала про те, як директор Луцького спецкомбінату Василь Цетнар підторговує трунами і вінками на фірмі дружини поруч з комунальним підприємством. 




реклама у Нововолинськ