Головна Новини Волині «Твій голос чути»: у Луцьку – форум до Всеукраїнської акції проти насильства

«Твій голос чути»: у Луцьку – форум до Всеукраїнської акції проти насильства

50
0

Джерело: www.volynnews.com

У Луцьку провели тематичний форум «Твій голос чути» в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Захід, який має на меті підняти проблему насильства на різних рівнях суспільства, відбувся у п’ятницю, 22 листопада, у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків. Особливої актуальності тема набула під час війни, коли військові та цивільні стикаються з різноманітними проблемами у житті і не можуть впоратися з емоціями.

Організаторами форуму виступили Волинська обласна військова адміністрація спільно з Луцькою міською радою, управління патрульної поліції у Волинській області департаменту патрульної поліції та благодійний фонд «Рокада».

Окрім проблеми подолання різних форм насильства, також говорили про жорстоке поводження з дітьми, протидію торгівлі людьми та захист прав жінок.

Директорка департаменту соціальної та ветеранської політики Оксана Годоб зазначила, що обговорення теми у великому форматі відбувається вперше.

«Щороку різні заходи на тему насильства проводяться в кожній територіальній громаді, розглядаються різні питання і подаються у різному форматі: протидія торгівлі людьми, насильство в сім’ї, гендерне насильство, але великий форум, який міг би зібрати так багато людей, це сьогодні вперше. На дискусіях буде піднято ряд питань, де ми зможемо розібрати певні проблеми і донести це населенню, щоб вони не боялися піти до органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, поліції і виносили свої проблеми, а не тримали її в собі і в своїх домівках», – сказала Оксана Годоб.

Із кожним роком тема насильства все частіше піднімається на обговорення у суспільстві і люди починають розуміти, що не повинні залишатися сам на сам зі своєю проблемою, проте над інформуванням потрібно працювати надалі, – на цьому наголосила заступниця міського голови Ірина Чебелюк.

«Ця тема потребує ще багато обговорення, вивчення і пояснення для нашого суспільства, тому що стереотип, що я буду сам/сама боротися зі своєю проблемою, щоб ніхто не дізнався, має бути повністю зруйнований. Власне такі форуми, які сьогодні ми організовуємо, це саме це: про взаємодію, спільну роботу, підтримку і про розуміння в потребі спілкуватися і чути один одного. Кожен з нас має свої напрацювання, проблеми, виклики, але лише спільно, у взаємодії ми можемо налагодити контакт взаємодій і допомоги тим, хто цього потребує», – сказала Ірина Чебелюк.

Начальниця відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції у Волинській області Ольга Шмігель закцентувала на важливості ролі правоохоронців при реагуванні на виклики щодо насильства. Вона зазначила, що необхідно, аби кожна людина знала, як діяти в таких ситуаціях, щоб не сталася трагедія.

Звернень щодо насильства з кожним роком стає все більше. За словами регіональної координаторки благодійного фонду «Рокада» Людмили Висоцької на таку статистику вплинуло, зокрема, самоусвідомлення людей.

«У сучасних реаліях є багато каталізаторів, які збільшують прояви насильства, однозначно. Але є ще той відсоток, звідки ми це виявляємо – просвітницька робота. Бо коли «Рокада» стикнулась з тим, що коли ми проводили інформаційні сесії і пояснювали людям прояви і види насильства, по закінченню підходили люди з усвідомленням того, що вони зіткнулися з цим, а ті, хто це спонукав, розуміли, що стали кривдниками. Тому таким чином ми стаємо на допомогу і несемо цю просвітницьку роботу, в першу чергу, і підтримку постраждалим», – закцентувала координаторка Фонду.

Тож, розпочали форум панельною дискусією «Домашнє насильство: виклики, зміни, робота в регіоні» за участі заступниці Луцького міського голови Ірини Чебелюк, директорки департаменту соціальної та ветеранської політики Оксани Годоб, начальниця відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції у Волинській області Ольги Шмігель та експертки «Бюро гендерних стратегій і бюджетування» Наталії Рябушенко. Модераторка дискусії – начальниця відділу молодіжної політики департаменту молоді та спорту Луцької міської ради Зарина Дацик.

На запитання про зміни у кількості звернень та інформування населення щодо протидії насильства, учасники розмови відповіли, що у регіоні ведеться активна робота.

«До 20-го року у нас діяла лише обласна служба соціально-психологічної допомоги, у 21-му році державою була запроваджена окрема програма із виділенням субвенції для створення додаткових спеціалізованих служб у громадах. За цей період ми маємо досить непогану статистику: в області діє 60 спеціалізованих служб, з них, зокрема 39 – це мобільні бригади, три притулки, сім кризових кімнат, сім денних центрів і три служби консультування», – розповіла Оксана Годоб.

Далі на учасників форуму чекали панельні дискусії на тему «Сексуальне та психологічне насильство: прояви, допомога, наслідки» та «Гендерний баланс у силовому секторі», а також декламація тематичних віршів.

Насамкінець кожен учасник мав змогу перевірити засвоєні знання та пройти квіз «Що я знаю про домашнє насильство».

Христина КРОТ

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу




реклама у Нововолинськ