Головна Без категорії Більш як половина – податківці і прокурори: рішення МСЕК щодо інвалідності майже...

Більш як половина – податківці і прокурори: рішення МСЕК щодо інвалідності майже 1700 посадовців перевірять

48
0

Джерело: www.volynnews.com

Міністерство охорони здоров’я разом з правоохоронцями наразі перевіряє рішення медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) щодо встановлення інвалідності понад 1,6 тис посадовців.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

У відомстві нагадали, що наприкінці жовтня Рада національної безпеки і оборони України під головуванням Президента Володимира Зеленського провела засідання, на якому розглянула ситуацію щодо корупційних та інших правопорушень під час встановлення інвалідності посадовим особам держорганів.

На виконання рішень РНБО уряд схвалив план заходів щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності посадовим особам. У рамках виконання заходів цього плану Міністерством охорони здоров’я створена міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій щодо встановлення інвалідності посадовим особам державних органів.

Читати ще: Як встановлюватимуть інвалідність після ліквідації МСЕК: роз’яснення МОЗ

«Станом на кінець листопада 2024 року групою, відповідно до інформації СБУ, ДБР та Офісу Генерального прокурора, сформовано перелік з 1695 посадових осіб з понад 30 державних органів. Вони направлені для здійснення експертизи щодо обґрунтованості прийнятих щодо них рішень медико-соціальними експертними комісіями.

Зокрема, серед відібраних справ, які підлягають перегляду:

32% – працівники органів податкової служби України;

26% – працівники органів прокуратури;

17% – працівники органів митної служби;

25% – працівники інших державних органів», – повідомляє МОЗ.

Зазначається, що перелік осіб, справи яких підлягають перегляду, збільшується в міру надходження додаткових даних від представників правоохоронних органів.

«Найближчі два місяці триватимуть перевірки обґрунтованості рішень МСЕК щодо встановлення інвалідності посадовцям, та у разі необґрунтованого ухвалення таких рішень здійснюватимуться їх перегляди відповідно до постанови КМУ від 03.12.2009 № 1317», – вказується у повідомленні.

До складу міжвідомчої робочої групи увійшли представники Міністерства охорони здоровʼя України, Міністерства соціальної політики, Міністерства внутрішніх справ, Національного агентства з питань державної служби, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань, Національної поліції України, обласних, Київської міської військових адміністрацій.

До експертизи залучені фахівці Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ у м. Дніпрі та Науково-дослідного інституту реабілітації осіб з інвалідністю у м. Вінниці.

Читати ще: Реформа МСЕК: Шмигаль розповів, як встановлюватимуть інвалідність та призначатимуть виплати

Нагадаємо, уряд схвалив законопроєкт, розроблений МОЗ, щодо ліквідації МСЕК у чинному вигляді до 1 січня 2025 року. З наступного року запрацюють експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування людини, які складатимуться з лікарів-практиків.

Цього місяця в Офісі генерального прокурора інформували, що наразі в органах прокуратури всіх рівнів працюють 523 людини з інвалідністю. Зазначалось, що цей показник становить менше, ніж 6% від загальної чисельності прокурорів і не перевищує 10% по прокуратурах. Однак значне перевищення цих відсотків фіксується на Хмельниччині та Черкащині – 29% та 27% місцевих прокурорів відповідно.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу




реклама у Нововолинськ