Головна Без категорії Закривали у клітках і били. ВВС з’ясувала, як у британських школах знущалися...

Закривали у клітках і били. ВВС з’ясувала, як у британських школах знущалися з дітей з...

28
0

Джерело: www.bbc.com

Закривали у клітках і били. ВВС з’ясувала, як у британських школах знущалися з дітей з аутизмом

Підпис до фото, Записи камер відеоспостереження демонструють знущання з дітей

  • Author, Ноель Тітерадж
  • Role, Кореспондент відділу розслідувань
  • 27 хвилин(и) тому

ВВС отримала доступ до кадрів відеоспостереження лондонської школи, на яких видно, як дітей з аутизмом заштовхують у кімнати для ізоляції, кидають на підлогу, тримають за шию та залишають самих, коли вони сидять у блювоті.

Поліцейське розслідування кадрів жорстокого поводження, знятих у “кімнатах заспокоєння” спецшколи Вайтфілд на північному сході Лондона у 2014-2017 роках, завершилося на початку цього року без висунення жодних звинувачень. Однак батьки розповідають про те, як ці події травмували їхні родини.

За словами одного з експертів, ці кадри нагадують тортури.

У школі кажуть, що нове керівництво знайшло відеозаписи після того, як ці кімнати припинили використовувати, і передало їх поліції.

Близько 40 дітей з вадами навчання та важкими психічними розладами годинами утримували в цих кімнатах – як правило, без їжі та води.

Шість сімей погодилися на те, щоб BBC оприлюднила ці відеозаписи. Вони хотіли, щоб ми продемонстрували масштаб і серйозність травм, яких зазнали діти – щодо яких їх, за їхніми словами, ввели в оману.

На відео видно, як учні, багато з яких не вміють говорити, явно відчувають стрес.

На кадрах, оприлюднених BBC, видно, що співробітники школи втручаються лише одного разу – коли хлопчик кілька разів кидає своє взуття в камери відеоспостереження. Вони біжать, щоб зупинити його, і, як виглядає, один помічник вчителя його б’є.

“Це розбило моє серце, – сказала мати одного з дітей, що постраждали від жорстокого поводження, після того, як вперше подивилася відеозапис. – Ви б не зробили цього навіть із собакою”.

BBC також знайшла докази жорстокого поводження в кімнатах ізоляції в інших школах по всій Британії.

Зокрема, одну дитину з аутизмом тримали в клітці.

Тим часом місцевий член парламенту сер Ієн Дункан Сміт сказав, що кадри зі школи Вайтфілд “мають призвести до глибоких змін”.

Експертка із захисту дітей Елізабет Свон сказала, що це “найгірші кадри”, які вона будь-коли бачила.

“Ти дивишся на дітей, як їх ламають, і вони реагують на таке поводження самоушкодженням, це катування”, – сказала вона.

Підпис до фото, Дебора каже, що перегляд відео з її сином “розбив їй серце”Школа мала високі рейтинги, поки в 2017 році регулятор Ofsted не виявив використання порожніх оббитих кімнат без вікон для ізоляції дітей.

Але існування записів із камер відеоспостереження не оприлюднювали до 2021 року, коли ВВС дізналася, що після виявлення коробки з USB-накопичувачами, що містила 500 годин жахливих записів із цих кімнат, розпочали розслідування.

У квітні ВВС оприлюднила інформацію про те, що розслідування, проведене за дорученням школи, довело, що шість співробітників Вайтфілда жорстоко поводилися з учнями, але їх не передали до урядової Служби розголошення та заборони, яка може заборонити людям працювати з дітьми, і троє з них продовжували роботу в школі.

Під час власного розслідування ми отримали доступ до шкільних та міських документів і поспілкувалися з 17 із 39 постраждалих сімей.

Дебора, чий син Джеймі навчався у школі, побачила відео з “кімнати заспокоєння” після того, як поліція офіційно запросила сім’ї переглянути кадри після нашої квітневої статті.

“Видно, як вони відчинили двері, вдарили Джеймі у спину – він полетів на підлогу”, – каже вона, стримуючи сльози.

Куртку та сумку Джеймі поклали в кімнату разом з ним. Дебора каже, що це свідчить про те, що співробітники розраховували, що Джеймі залишиться там до кінця дня, навіть якщо він заспокоїться.

Вона каже, що Джеймі переніс свій перший напад епілепсії саме після того, як його помістили в “заспокійливу кімнату”, і вважає, що таке ставлення безпосередньо призвело до епілепсії.

Стрес може сприяти розвитку епілепсії або спровокувати напади у тих, хто вже на неї хворіє.

Інші сім’ї розповіли ВВС, що після того, як їхніх дітей закривали в “кімнатах для заспокоєння”, вони розвинули посттравматичний розлад. Сім’я однієї дитини сказала, що він зазнав серйозних психологічних ушкоджень і пізніше був госпіталізований до психіатричної лікарні, оскільки був ризик того, що він завдасть собі шкоди.

Батьки сказали, що скаржилися в школу на незрозумілі травми та використання кімнат, але це не призвело до розслідування, хоча докази з камер відеоспостереження були доступні.

“Це покривали згори, – каже Дебора. – Я не розумію, як вони могли уникнути покарання за зловживання такого рівня і не понести жодної відповідальності”.

Інша сім’я поскаржилася після того, як їхній син неодноразово повертався додому з травмами носа. Кадри з камери відеоспостереження, доступ до яких отримала BBC, показує, як хлопець б’є себе по носі, перебуваючи на самоті в кімнаті.

Підпис до фото, Траст, який керує школою Вайтфілд, каже, що у нього нове керівництво, яке вивчило уроки цієї справиПротягом місяців ВВС намагалася з’ясувати, хто знав про занепокоєння щодо використання кімнат і чому не було розслідування шкоди, заподіяної дітям у заспокійливих кімнатах після візиту Ofsted у 2017 році.

Після того, як кімнати закрили, директор трасту, який керував школою, повідомив, що кімнати відвідали його представники та співробітник місцевої ради Волтем-Форест. Але тоді не зафіксували жодних занепокоєнь.

BBC стало відомо, що роботу з перегляду записів камер відеоспостереження здебільшого виконувала одна асистентка вчителя.

Раз на тиждень вона завантажувала відзнятий матеріал і порівнювала його з письмовими спостереженнями персоналу, перш ніж розповідати про будь-які інциденти та проблеми начальству.

Але вона не повідомила про багато з понад 20 відеозаписів, які демонструють застосування надмірної сили – згідно з розслідуванням її поведінки, проведеним у школі, яке дійшло висновку, що вона “закривала очі” на проблеми.

Також встановили, що вона сама жорстоко поводилася з дитиною, штовхаючи її в куток кімнати. Попри усе це, її не звільнили.

“Залишали в клітці”

Під час розслідування вона розповіла, що їй як асистентці вчителя було важко контактувати з керівництвом школи, вона стала “нечутливою” до відзнятих матеріалів – про це свідчать записи її інтерв’ю, доступ до яких отримала BBC.

Інша асистентка розповіла слідчому, що вона бачила кадри, на яких її колега більше години спостерігала за дитиною, яка мастурбувала.

У поліції повідомили, що не змогли підтвердити її слова.

BBC також виявила інші випадки, коли дітей з особливими освітніми потребами поміщали в ізолятори по всій Британії.

В одному з них близько 10 років тому дитину з аутизмом у школі тримали в клітці.

У школі Include у Бері-Сент-Едмундс, яка пропонує альтернативне навчання для дітей з особливими потребами під керівництвом благодійної організації Catch22, зона під сходами була обгороджена металевою сіткою, а також була ще одна клітка з матрацом.

Мати дитини з аутизмом дізналася про використання цих кліток лише тоді, коли вона відвідала школу без попередження, оскільки у неї зростало занепокоєння щодо того, що у розмовах називали “лігвом”.

Підпис до фото, Фотографії кліток у школі Include у Бері-Сент-Едмундсі Вона сказала, що клітку під сходами накривали ковдрою, коли дитина кричала, і що її сина іноді тримали в одній із цих кліток до шести годин, без води та доступу до туалету.

“Навіть тварину не залишили б у клітці так надовго”, – каже вона.

Документи міської ради свідчать, що Ofsted повідомили про те, що з’ясувала мати, але перевірки не було. Тепер Ofsted каже, що не може знайти жодної інформації про скаргу.

Catch22 заявила, що приміщення використовувало попереднє керівництво, а у звіті міської ради за 2018 рік дійшли висновку, що немає доказів того, що у клітці закривали учнів.

Після розслідування ВВС у квітні Уповноважений у справах дітей закликав внести зміни до інструкцій щодо використання ізоляції в спеціальних школах, але цього не відбулося. Міністерство освіти каже, що шукає шляхи їхнього покращення.

Столична поліція каже, що продовжує проводити “ширші розслідування” щодо Вайтфілда, не пов’язані зі знущаннями. Королівська прокуратура відмовилася від коментарів.

Flourish Trust, який керує Вайтфілдом, каже, що він вивчив уроки цієї справи.

Тим часом батьки розповіли BBC, що їхні діти потребують значної допомоги через жорстоке поводження, з яким вони зіткнулися, вони будуть жити з його наслідками все своє життя.




реклама у Нововолинськ