“«Не програємо боротьбу за свободу». Прем’єр Гренландії різко відповів на пропозицію Трампа про купівлю острова 24 грудня, 17:45 Поділитися: Муте Егеде (Фото: U.S. Department of State) У вівторок, 24 грудня, прем’єр-міністр Гренландії Муте Егеде розкритикував пропозицію новообраного президента США Дональда Трампа купити острів. Про це повідомляє Reuters.Егеде підкреслив, що острів не буде «нікому і ніколи продаватися».«Гренландія наша. Ми не продаємося і ніколи не будемо продаватися.”, — повідомляє: ua.news
Муте Егеде (Фото: U.S. Department of State)
У вівторок, 24 грудня, прем’єр-міністр Гренландії Муте Егеде розкритикував пропозицію новообраного президента США Дональда Трампа купити острів.
Про це повідомляє Reuters.
Егеде підкреслив, що острів не буде «нікому і ніколи продаватися».
«Гренландія наша. Ми не продаємося і ніколи не будемо продаватися. Ми не повинні програти нашу довгу боротьбу за свободу», — заявив Егеде.
Член парламенту Гренландії з опозиційної Консервативної партії Расмус Ярлов закликав уряд Данії має відреагувати на ситуацію і дати чітку відповідь. Міністерство закордонних справ Данії та канцелярія прем’єр-міністра поки що не прокоментували заяву Трампа.
«Гренландія — данська. Так було з 1380 року. Це визнано і незаперечно міжнародним співтовариством, зокрема США. Абсолютно неприйнятно, щоб так званий союзник погрожував узяти під контроль нашу територію. Це несумісне з союзництвом», — написав Ярлов.
Добре сховали. У льодах Гренландії вчені знайшли покинуту ядерну базу США
23 грудня обраний президент США Дональд Трамп побажав, щоб Гренландія перейшла під контроль Вашингтона.
«З метою забезпечення національної безпеки і свободи в усьому світі Сполучені Штати Америки вважають, що володіння і контроль над Гренландією є абсолютною необхідністю. Кен (Хоурі – ред.) виконає прекрасну роботу, представляючи інтереси США», — написав Трамп.
За даними видання Axios, з 1867 року влада США неодноразово розглядала можливість купівлі або навіть намагалася придбати Гренландію — найбільший на планеті острів, який не є континентом.
Гренландія географічно вважається частиною континенту Північна Америка, але має тісні геополітичні зв’язки з Європою і отримує фінансування від Євросоюзу, оскільки з 1979 року має статус автономної заморської території Данії.
Острів має прямий доступ до Арктики, де давно тривають перегони між різними країнами за ресурси в регіоні.
Вважається, що в Гренландії є родовища золота, срібла, міді та урану, а у водах біля узбережжя острова, як вважають геологи, є великий потенціал для видобутку нафти.