“Українські безпілотники здатні завдавати ураження по цілях, розташованих на відстані до двох тисяч кілометрів. А різноманітні вибухи на території рф відбуваються на військових об’єктах, і пов’язаних з «оборонкою» країни-агресора. Про це заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов у інтерв’ю «Новини.LIVE». У відповідь на запитання ведучої щодо кадрів у мережі про дрони”, — повідомляє: ua.news
Українські безпілотники здатні завдавати ураження по цілях, розташованих на відстані до двох тисяч кілометрів. А різноманітні вибухи на території рф відбуваються на військових об’єктах, і пов’язаних з «оборонкою» країни-агресора.
Про це заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов у інтерв’ю «Новини.LIVE».
У відповідь на запитання ведучої щодо кадрів у мережі про дрони у Мурманській області, де знаходиться аеродром «Оленья», та про атаки БПЛА на інші стратегічні військові летовища на території рф, Юсов зазначив, що «розвідка любить тишу», й наразі не про всі операції можна розповідати.
«Із того, що можна говорити, це вже не секрет, до 2 тисяч кілометрів українські далекобійні безпілотні літальні апарати вже можуть гіпотетично працювати», – сказав представник військової розвідки.
Юсов додав, що «ми не підтверджуємо і не спростовуємо, немає офіційних заяв, коли в більшості випадків щось вибухає у росії».
«Можу лише сказати, що вибухає там не просто так», – сказав він.
Представник ГУР акцентував, що «інциденти трапляються» виключно на об’єктах, які пов’язані з військово-промисловим комплексом, з окупаційною армією держави-агресора, на об’єктах, які займаються або фінансуванням, або військовим, логістичним та оборонним забезпеченням ворожих сил.
«На відміну від того, що робить ворог, ми бачимо масовані обстріли цивільної інфраструктури в Україні, які тривають. Це фактично воєнні злочини, про які говорить увесь світ. То інциденти у рф пов’язані виключно з військовими об’єктами, з військовою інфраструктурою», – наголосив Юсов.
У 2025 році Україна виготовить щонайменше 30 тисяч далекобійних дронів, повідомив президент Володимир Зеленський. Також поставлене завдання зробити три тисячі крилатих ракет і ракет-дронів.
Раніше уряд України зробив важливий крок у розвитку безпілотної авіації, запустивши експериментальний проект із сертифікації шкіл операторів БПЛА. Зміни допоможуть встановити чіткі вимоги та уніфікувати навчальний процес для підготовки операторів дронів.
У майбутньому оператори дронів зможуть керувати ними навіть далеко поза зонами бойових дій, такі плани озвучив віцепрем’єр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
Крім того, в Україні ведеться розробка дронів-камікадзе із програмним забезпеченням, яке завдяки штучному інтелекту дозволяє вражати ціль у разі втрати зв’язку з оператором.
Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.