Джерело: www.volynnews.com
Про це повідомляє NV.UA.
Розробка особливо корисна для немовлят із вродженими вадами серця, яким потрібна тимчасова стимуляція після операції. Новий кардіостимулятор пов’язаний з носимим пристроєм, який контролює серцебиття пацієнта. При виявленні порушень ритму спеціальний інфрачервоний світловий імпульс активує пристрій, забезпечуючи його роботу без необхідності в проводах або батареях.
Інновація полягає в унікальному способі живлення пристрою. Замість традиційної батареї кардіостимулятор використовує принцип гальванічного елемента: два металеві електроди взаємодіють з біорідинами організму, генеруючи електрику для стимуляції серця. Це дало змогу значно зменшити розмір пристрою та спростити процедуру імплантації.
Читати ще: Середньостатистична людина стане на 40% біднішою, якщо світ потеплішає на 4°C. Дослідження
Завдяки цій технології лікарі зможуть імплантувати кілька мініатюрних кардіостимуляторів у різні точки серця і керувати ними за допомогою різнокольорових світлових сигналів. Це відкриває нові можливості для лікування складних порушень ритму серця, а також перспективи в біоелектронній медицині, включно з прискореним загоєнням тканин і зниженням болю.
Дослідження, що підтверджує ефективність пристрою, було опубліковано в журналі Nature. Розробка обіцяє кардинально змінити підхід до тимчасової кардіостимуляції, роблячи її менш інвазивною і максимально безпечною для пацієнтів.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу