Джерело: www.volynnews.com
Про це повідомляє пресслужба ОВА.
Як зазначив Олег Стельмащук, лише за перші місяці року завдяки сплаті ПДФО бюджети громад отримали додаткові 350 млн грн, що становить 65% від загальної суми надходжень. «Наповнення бюджету є відповідальністю кожної громади. Це те, на що мають звернути першочергову увагу місцеві голови», – наголосив він.
За словами в.о. начальника ГУ ДПС у Волинській області Оксани Левчук, потенційний резерв надходжень становить необлікована чи недооцінена земля. Вона навела приклади господарств, де на одну офіційно оформлену особу припадає понад 200 гектарів землі, що є малоймовірним з практичної точки зору. «Є випадки, коли гектари є, а найманих працівників – жодного. Це прямі втрати для бюджету», – підкреслила посадовиця.
Крім того, податковою виявлені підприємства з веденням тваринництва без зареєстрованої робочої сили, платники єдиного податку з нульовим доходом та маніпуляції із орендою паїв. Ці дані передадуть на опрацювання головам громад спільно з правоохоронними органами.
Не менш гострим є питання сплати за використання лісових ресурсів. Заборона відвідування населенням лісових масивів на частині прикордонних територій позначається на зменшенні обсягів заготівлі. Крім того, різниця між рентними ставками у сусідніх областях призводить до втрати доходів на Волині, поінформувала керівниця обласного управління екології та природних ресурсів Леся Герасимчук. Тож Олег Стельмащук рекомендував Північно-Західному міжрегіональному управлінню лісового та мисливського господарства спільно з громадами підготувати звернення на обласну раду щодо перегляду системи збору рентної плати.
Читати ще: На Волині з місцевих бюджетів на ЗСУ виділили вже понад 550 млн. Які громади спрямували найбільше
«Це в першу чергу ваші гроші. Якщо громади не контролюють процес, то кошти йдуть повз», – зауважив він. Зі свого боку це питання візьме до уваги Бюро економічної безпеки, щоб перевірити відповідність рентних ставок вимогам чинного законодавства.
Також перший заступник голови ОВА закликав громади активніше взаємодіяти з податковою службою, землеупорядними органами та правоохоронцями. «Йдеться про суттєві резерви бюджетних надходжень. Це не лише недоопрацювання фіскальних органів, а й питання контролю на місцях», – підкреслив Олег Стельмащук.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу