Джерело: www.volynnews.com
Про це заявив речник МЗС Китаю Лінь Цзяня, пише Громадське.
14 квітня відбулася пресконференція двох громадян Китаю, які воювали на боці росії і яких захопили в полон українські військові. Полонені громадяни Китаю заявили, що хочуть повернутися додому і згодні на обмін.
Читати ще: У соцмережах рекламують війну. Найголовніше із пресконференції полонених китайців
На брифінгу речника МЗС Китаю запитали, якою буде відповідь уряду на прохання своїх громадян. Лінь Цзяня заявив, що уряд багато разів видавав попередження безпеки, вимагаючи від громадян Китаю триматися якомога далі від зон збройного конфлікту, уникати участі в конфліктах у будь-якій формі та особливо уникати участі у військових операціях будь-якої сторони.
За його словами, зараз Китай перевіряє інформацію про полонених.
«Китай розглядає особисту поведінку та консульські справи щодо громадян Китаю за кордоном відповідно до закону», – заявив Лінь Цзянь.
Він додав, що позиція Китаю щодо «української кризи» послідовна і чітка.
«Ми віддані сприянню миру та переговорам і наполягаємо на припиненні війни. Ми закликаємо відповідні сторони правильно розуміти об’єктивну та справедливу позицію Китаю та утримуватися від політичних маніпуляцій та галасу», – додав речник.
Нагадаємо, Володимир Зеленський 8 квітня заявив, що в Донецькій області захопили в полон двох громадян Китаю, які воювали в складі російської армії.
В Офісі президента зазначили, що українські захисники вступили в бій із шістьма китайськими військовими біля населених пунктів Тарасівка і Білогорівка на Донеччині.
Це стало першим публічно відомим випадком участі військовослужбовців КНР у війні проти України на боці РФ.
МЗС України викликало тимчасового повіреного у справах Китаю, вимагаючи пояснити участь громадян цієї держави у війні.
У Міністерстві закордонних справ Китаю заявили, що «звіряють інформацію з українською стороною». У МЗС наголосили, що китайський уряд завжди просив своїх громадян «триматися подалі від зон збройних конфліктів» і уникати будь-якої участі в бойових діях чи конфліктах.
Один із громадян Китаю, якого українські військові 8 квітня захопили в полон, розповів, що за вступ до російської армії він заплатив 300 тисяч рублів (орієнтовно $3 470). Усе задля того, щоб отримати громадянство РФ. Військову підготовку він проходив на території тимчасово окупованої Луганської області – у групі були й інші громадяни Китаю.
Зеленський наголосив: українські спецслужби мають інформацію, що армія РФ налічує щонайменше 155 громадян Китаю. Українська розвідка має їхні документи.
Президент розповів, що РФ вербує китайців через Тік-Ток і соцмережі. За його словами, офіційний Пекін знає, що РФ вербує громадян КНР у соціальних мережах.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу