Джерело: www.bbc.com
Автор фото, AFP
41 хвилин(и) тому
Березневий скандал через чат у месенджері Signal отримав продовження. Газета New York Times і телекомпанія CNN твердять, посилаючись на анонімних співрозмовників, що міністр оборони Піт Гегсет ділився планами ударів по хуситах ще в одному чаті в Signal. До чату були долучені його дружина, брат та адвокат.
Про другий чат спочатку розповіла зі слів своїх анонімних співрозмовників New York Times, а потім з посиланням на власні джерела — сайт CNN.
За даними New York Times, Піт Гегсет поділився детальною інформацією про майбутні удари по Ємену в закритому чаті в Signal 15 березня.
Про чат журналістам розповіли чотири людини. За словами деяких з них, інформація включала розклад вильотів винищувачів F/A-18 Hornets, які повинні були завдати ударів по повстанцях-хуситах в Ємені.
По суті, це були ті ж плани, про які дізнався редактор Atlantic Джеффрі Голдберг, коли березні його випадково додали в інший чат у Signal. Голдберг дізнався про удари, що готуються, також 15 березня.
Як пише NYT, у чаті в Signal, про який раніше не було відомо, були дружина Гегсета і колишній продюсер Fox News Дженніфер Роше, а також брат Гегсета, Філ, і його адвокат Тім Парлаторе.
Хоча Філ Гегсет та Тім Парлаторе працюють у Пентагоні, вони не мають жодного відношення до операцій США проти єменських хуситів.
Дженніфер Роше зовсім не пов’язана з роботою у Міноборони США. Раніше газета The Wall Street Journal повідомляла, що Гегсет приводив свою дружину на зустрічі з представниками іноземних військових відомств, де обговорювали секретну інформацію.
Зокрема, вона була присутня на переговорах із головою британського Міноборони на початку березня, коли сторони обговорювали рішення США припинити обмін розвідданими з Україною.
Автор фото, Getty Images
Підпис до фото, Гегсет, як і його дружина Дженніфер Роше, у минулому працював на Fox News. Він був телеведучимЗа словами співрозмовників CNN, групу в Signal, де були дружина і брат міністра оборони, створили під час затвердження його кандидатури в Конгресі і вона назвалася “Оборона/Команда”.
Гегсет писав у групу зі свого особистого телефону та продовжив користуватися цим приватним чатом після затвердження на посаду міністра, кажуть джерела New York Times та CNN.
Чи мають близькі Гегсета, як і решта учасників чату, допуск до секретної інформації, журналісти поки що не з’ясували.
Відомо, що в групі були також два старші радники Гегсета — Ден Колдуелл і Дарін Селник. 15 квітня їх звинуватили у витоку несанкціонованої інформації та звільнили. Пізніше чиновники заявили, що їх “обмовили”.
The New York Times звернулися за коментарем щодо ситуації з чатом Гегсета до адміністрації Трампа. Американський урядовець відповів журналістам, що порушення національної безпеки не було.
Речник Пентагону Шон Парнелл відмовився давати коментарі журналістам.
Але після виходу статті Парнелл назвав публікацію про новий чат у Signal “старою історією” та “сміттям”.
“Цього разу New York Times з ентузіазмом бере скарги незадоволених колишніх співробітників як єдине джерело для своєї статті. Вони покладалися лише на слова людей, звільнених цього тижня”, — написав Парнелл у X.
“У жодному чаті Signal не було секретної інформації, хоч би як намагалися написати цю історію”, — додав він.
Чати в Signal та адміністрація Трампа
Скандал навколо першого чату в Signal вибухнув у березні, коли про існування листування розповів головний редактор журналу Atlantic Джеффрі Голдберг. Голберга випадково включили до чату, де високопосадовці адміністрації США обговорювали деталі операції проти хуситів у Ємені, що почалася 15 березня.
У груповому чаті, за словами Голдберга, були люди з іменами Піт Гегсет (міністр оборони США), Марко Рубіо (держсекретар), Джей Ді Венс (віцепрезидент) та інші, а додав його чоловік на ім’я Майкл Волтц (так звати радника президента США з нацбезпеки).
У Білому домі пізніше підтвердили справжність листування у чаті, але заявили, що ситуація із включенням до групи сторонньої людини не створила загрози національній безпеці.
Критики адміністрації Трампа звинуватили Гегсета, радника Трампа з національної безпеки Майка Волтца та інших учасників чату у порушенні законів про секретну інформацію, і цю подію розслідує Генеральний інспектор Пентагону.