Головна Без категорії Смерть Папи Франциска може стати початком здійснення тисячолітнього пророцтва про кінець світу,...

Смерть Папи Франциска може стати початком здійснення тисячолітнього пророцтва про кінець світу, – медіа

43
0

Джерело: www.volynnews.com

Смерть 88-річного Папи Римського Франциска 21 квітня стала джерелом тривоги для мільйонів – і все через таємниче середньовічне пророцтво, яке впродовж століть нависає над Папами. Йдеться про так зване передбачення святого Малахія.

Фокус розповідає про нього.

Святий Малахій – ірландський архієпископ XII століття, який, за легендою, під час паломництва до Риму отримав містичне одкровення про майбутнє Церкви. У своїх записах він нібито передбачив послідовність усіх Пап Римських і написав про них 112 загадкових латинських фраз, кожна з яких символічно описує певного понтифіка, починаючи з 1143 року.

Франциск, згідно з підрахунками, вважається 112-м Папою у списку святого Малахія – а отже, останнім. Саме під час його правління, згідно з пророцтвом, світ має зазнати останніх гонінь, зруйнування міста Рима та Судного дня.

«В останні гоніння на Святу Римську Церкву запанує Петро Римлянин, який пастиме свою паству серед багатьох скорбот, після чого семигірне місто буде зруйновано, і страшне Суддя судитиме людей. Кінець», – такий останній запис святого у його «Книзі пророцтв про пап».

Хоча Франциск не носив ім’я Петро, деякі дослідники вказують на цікаві паралелі: його прізвище Бергольо може перекладатися як «гора» чи «скеля». Це слово перегукується з іменем Петро, що з грецької означає «камінь». Крім того, його понтифікат припав на часи світових потрясінь – пандемій, війн, кліматичних катастроф і релігійної напруги.

Пророцтво оприлюднив у 1595 році бенедиктинець Арнольд Віон, який стверджував, що знайшов його в архівах Ватикану. Хоча Ватикан ніколи не визнавав ці записи автентичними, інтерес до них не згасав – особливо з кожною зміною понтифіка.

Нагадаємо, вранці 21 квітня у віці 88 років помер Папа Римський Франциск. Востаннє він з’являвся на публіці напередодні, коли звертався до вірян із нагоди Великодня.

У лютому в Папи стався тривалий астматичний респіраторний криз, він довгий час перебував у реанімації.

Франциск помер від інсульту та подальшої необоротної серцевої недостатності. Про це йдеться у заяві Ватикану.

Лікар з Ватикану Андреа Арканджелі також вказав у звіті, що перед смертю Папа впав у кому вранці в понеділок.

Відомо, що Франциска поховають за межами Ватикану – таке станеться вперше за понад 100 років.

Про це пише Бабель із посиланням на CNN та BBC.

Зазвичай пап ховають у гротах під собором Святого Петра у Ватикані, однак Франциск обрав інше місце – його поховають у базиліці Санта-Марія-Маджоре, що на протилежному березі Тибру в Римі.

Про це бажання він заявив у грудні 2023 року, аргументуючи тим, що відчуває «дуже сильний зв’язок» із базилікою, яку він відвідував у неділю вранці, щоб вшанувати Діву Марію.

«Там зберігається Salus Populi Romani, його улюблений образ Богоматері, який Папа Франциск відвідував перед кожною поїздкою, і також коли повертався», – розповіла ватиканський аналітик Кеті Макгрейді.

За її словами, після лікарні Папа Франциск лише двічі виходив за межі Ватикану: один раз – до римської в’язниці, щоб підтримати ув’язнених, і ще раз – до базиліки, щоб помолитися.

Офіційні обовʼязки Папи наразі виконує камерленго, кардинал Кевін Фаррелл. Саме він офіційно підтверджує смерть Папи разом із лікарем і свідоцтвом про смерть – розтин при цьому не проводять.

Через кілька годин після того, як оголосили про смерть Франциска, у Ватикані повідомили, що тіло Папи перенесуть до каплиці його резиденції Святої Марти о 20:00 за місцевим часом. Церемонію очолить саме Фаррелл.

Він також відповідає за те, щоб закрити та опечатати особисту кімнату Папи. Франциск жив не у великому Апостольському палаці, як попередники, а в скромніших апартаментах у будинку Святої Марти.

Окрім цього, Фаррелл має знищити папський перстень і свинцеву печатку, які використовували для офіційних документів, щоб ними не змогли скористатися інші. Далі він разом із трьома кардиналами-помічниками складе план прощання з Франциском – визначить дати похоронної церемонії і поховання.

Період траурних обрядів зазвичай триває девʼять днів, і церковні правила кажуть, що ці заходи мають починатися між четвертим і шостим днем ​​після смерті Папи.

Тіло Папи не виставлятимуть на піднятій платформі для загального огляду в базиліці Святого Петра, як це робили до того, – сам Франциск спростив процедуру похорону. Його поховають у простій деревʼяній труні, обшитій цинком. Раніше це мали бути три труни – з кипарису, свинцю та дуба.

BBC зазначає, що похорон зазвичай має відбутися протягом 4-6 днів після смерті Папи. А голосування за нового понтифіка відбудеться між 15 і 20 днями після смерті Франциска.

За нового Папу голосує колегія кардиналів – група найвищих посадовців Церкви, які є чоловіками і зазвичай висвяченими єпископами. Їх усіх призначав понтифік. Зараз є 252 католицькі кардинали, але лише 135 мають право брати участь у голосуванні, оскільки особи, старші за 80 років, можуть брати участь у дебатах, але не можуть голосувати.

Тим часом у період між смертю Папи та обранням його наступника Церквою керує колегія кардиналів. Вони керують повсякденними справами церкви, але мають обмежену владу, оскільки більша частина центральної адміністрації Церкви припиняє роботу, і зазвичай керівники департаментів Ватикану залишають посади, доки їх не затвердить або не замінить новий Папа.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу




реклама у Нововолинськ