Головна Без категорії Учені розшифрували стародавні «графіті» в кімнаті Тайної вечері Ісуса

Учені розшифрували стародавні «графіті» в кімнаті Тайної вечері Ісуса

25
0

Джерело: www.volynnews.com

Згідно з Біблією, саме в Сіонській світлиці Ісус перед розп’яттям розділив Тайну вечерю зі своїми апостолами. Тому багато християн вважають це місце святим і долають величезні відстані, щоб відвідати його. Деякі стародавні записи в цьому приміщенні довгі роки не давали вченим спокою, але вони наблизилися до їхньої розгадки.

Про це пише УНІАН із посиланням на Forbes.

У дослідженні, опублікованому в Liber Annuus, йдеться про те, що група міжнародних вчених за допомогою таких технологій, як ультрафіолетові та інфрачервоні фільтри і мультиспектральна фотографія, розшифрувала кілька десятків стародавніх написів, вигравіюваних на стінах Сіонської світлиці в період з XIV до XVI століття. За словами дослідників, вони проливають світло на особистості середньовічних паломників.

«Зібрані разом, написи дають унікальне уявлення про географічне походження паломників», – сказав історик Австрійської академії наук і співавтор нової статті Ілля Беркович.

Читати ще: Давні гробниці ірландської королівської родини виявилися не тим, чим їх вважали раніше. Дослідження

Учені поділилися, що один із написів вірменською мовою відсилає до сирійського міста Алеппо. Дослідники припустили, що цей напис залишила жінка-християнка.

«У той час, коли в дослідницькій літературі все ще спостерігається значний крен у бік досвіду прочан із Західної Європи, написи в Сіонській світлиці є цінним нагадуванням про розмаїття потоку християнських прочан до пізньосередньовічного Єрусалиму», – йдеться в дослідженні.

Також на гравюрах можна знайти безліч слідів європейських паломників, зокрема автограф, датований 1400-ми роками. За словами вчених, його залишив німецький прочанин Йоганнес Полонер, який пізніше написав докладний звіт про свою подорож до Єрусалима.

Читати ще: Приголомшливе відкриття: археологи знайшли рештки храму, де Ісус творив біблійні дива

Геральдичний герб XV століття, який зображений на стіні Сіонської світлиці, належить родині дворянина зі Штирії, землі в Австрії, а інший герб належав Адріану I фон Бубенбергу, швейцарському лицареві XV століття.

Учені зазначили, що навіть у тих випадках, коли написи не вдавалося прив’язати до конкретної людини, вони однаково слугували речовим доказом того, ким були паломники.

Дослідники додали, що деякі написи було важко розрізнити. Саме тому вони вирішили скористатися сучасними технологіями, такими як мультиспектральне знімання. Цей метод дає змогу вловлювати світло в різних спектральних діапазонах, які не видно людському оку.

Вчені пояснили, що такі «графіті» на стінах священних будівель у наш час вважали б вандалізмом. Проте наприкінці XIII століття це була поширена практика.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу




реклама у Нововолинськ