Головна Без категорії Як в Україні визначають строк встановлення інвалідності — пояснення МОЗ

Як в Україні визначають строк встановлення інвалідності — пояснення МОЗ

7
0

В Україні з 2025 року діє нова система встановлення інвалідності, яка замінила ліквідовані медико-соціальні експертні комісії. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.Тепер рішення про надання статусу «інвалідність» ухвалюють експертні команди лікарів, і строк дії цього статусу може суттєво різнитися — від одного року до безстрокового.Безстрокову інвалідність призначають пацієнтам із незворотними анатомічними дефектами чи стійкими порушеннями”, — повідомляє: ua.news

В Україні з 2025 року діє нова система встановлення інвалідності, яка замінила ліквідовані медико-соціальні експертні комісії. 

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

Тепер рішення про надання статусу «інвалідність» ухвалюють експертні команди лікарів, і строк дії цього статусу може суттєво різнитися — від одного року до безстрокового.

Безстрокову інвалідність призначають пацієнтам із незворотними анатомічними дефектами чи стійкими порушеннями функцій організму, що підтверджуються відповідними документами. Також цей статус можуть отримати особи, які мають I групу інвалідності понад п’ять років і проходять повторне оцінювання, а також люди пенсійного віку. 

Окремо безстрокова інвалідність встановлюється військовослужбовцям, які внаслідок поранення чи захворювання під час захисту держави зазнали незворотної втрати кінцівок або органів — у такому випадку групу інвалідності підвищують на один ступінь.

Інвалідність на п’ять років можуть призначити пацієнтам із онкологічними або онкогематологічними захворюваннями з несприятливим прогнозом, а також людям із тяжкими хронічними недугами. 

Для інших категорій громадян статус інвалідності встановлюють на строк від одного до трьох років. Зокрема, якщо III групу інвалідності присвоюють вперше, її встановлюють на один рік, II групу — на два роки. 

Якщо людина вже мала певну групу інвалідності і проходить повторне оцінювання, строк визначають індивідуально — від одного до трьох років залежно від стану здоров’я.

Датою встановлення інвалідності вважається день направлення на оцінювання — як в електронній, так і в паперовій формі. Якщо ж оцінювання проводиться повторно, то новий строк відраховується від дати, до якої була призначена попередня інвалідність. 

Якщо експертна команда змінює або не підтверджує групу, новою датою статусу стає день прийняття відповідного рішення.

Особливий порядок встановлення інвалідності діє для дітей. Щоб забезпечити безперервність державної допомоги, дітей з інвалідністю направляють на оцінювання не раніше, ніж за два місяці до їхнього 18-річчя. 

Якщо строки дотримані, датою встановлення інвалідності вважають день направлення на оцінювання. Якщо ж строки пропущені з поважної причини (але не більше ніж на три роки), статус «інвалідності з дитинства» присвоюють з дня 18-річчя. Дорослим цей статус встановлюють за наявності документів, що підтверджують захворювання чи травму до 18 років.

Нагадаємо, в Україні запроваджено нову підставу для встановлення інвалідності – позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії.

Також ми вже повідомляли, що у Києві Служба безпеки та Національна поліція викрили першого заступника директора одного з департаментів КМДА, якого підозрюють у безпідставному оформленні 2 групи інвалідності.
  




реклама у Нововолинськ