Головна Без категорії В Україні жінка захворіла на ботулізм після введення «ін’єкцій краси»: як це...

В Україні жінка захворіла на ботулізм після введення «ін’єкцій краси»: як це можливо

21
0

Джерело: www.volynnews.com

В Україні зафіксували рідкісний випадок ятрогенного ботулізму – жінка захворіла після введення ін’єкцій ботулотоксину, який широко використовується у косметології для запобігання появі зморшок. Це одна з форм звичайного ботулізму, яка відрізняється лише шляхом зараження.

Випадок зафіксували у березні цього року, повідомили у Запорізькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

«Це незвичний для нашої країни та області випадок», – зауважили в установі.

Першим симптомом у жінки стало обвисання повік. На третій день вона відчула характерний для ботулізму симптом – утруднене ковтання.

«Коли жінка більше не змогла ковтати не тільки тверду, а й рідку їжу, вона звернулася за медичною допомогою. Ковтання було порушене настільки, що протягом семи діб жінку годували через зонд», – розповіла медична директорка Запорізької обласної інфекційної лікарні Ольга Андрієнко.

Читати ще: У Франції під час сеансу кріотерапії загинула жінка, ще одна – в реанімації

Жінці ввели спеціальну сироватку, яку застосовують при лікуванні ботулізму. Після того її стан покращився. На 15-й день перебування у стаціонарі пацієнтку виписали. На той момент у неї зберігся лише один симптом недуги – підпухлі повіки.

Де саме жінка проходила косметичні процедури, наразі не уточнюють.

Як можна заразитись ботулізмом через «ін’єкції краси»?

Як пояснила дерматологиня Анастасія Хільченко у коментарі для «УП. Життя», ятрогенний ботулізм – це рідкісна форма ботулізму, яка виникає після введення ботулотоксину типу А або Б в терапевтичних чи естетичних цілях.

Діюча речовина у препаратах ботулінічного нейропротеїну і є збудником ботулізму. Але для виникнення хвороби треба надзвичайно велике дозування, а в косметології вони зазвичай вкрай низькі.

За її словами, у світі описано буквально декілька випадків, коли у людей розвивався ботулізм після введення сертифікованих препаратів.

«У дуже рідкісних випадках нейропротеїн може поширюватись за межі місця ін’єкцій та викликати системні симптоми навіть за умови дотримання рекомендованих доз і правильної техніки введення.

Використання несертифіковиних препаратів або неправильна техніка введення значно підвищують ризик розвитку цього ускладення», – зазначає вона.

Симптоматика у ятрогенного ботулізму така ж, як і у звичайного: це слабкість, утруднене ковтання, задишка, двоїння у очах.

Щоб мінімізувати ризики виникнення ятрогенного ботулізму, важливо проходити подібні процедури у кваліфікованих лікарів-дерматологів, які працюють у клініках з медичною ліцензією з дерматології та використовують якісні препарати.

«Лікар повинен використовувати виключно сертифіковані ботулінічні токсини та дотримуватися правильних дозувань і технік введення. Пацієнтам варто спостерігати за своїм станом у перші дні після процедури», – порадила лікарка.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу




реклама у Нововолинськ