Джерело: www.volynnews.com
Про це пише BBC News, посилаючись на запрошеного професора Сассекського університету Девіда Ребі, передає УНІАН. Він розповів, що досліджували близько 50 собак різних порід. Вдалося виявити, що ці тварини мають неврологічну здатність виокремлювати важливі дані з людських балачок.
«Наше дослідження показує, що собаки здатні виокремлювати і розпізнавати слова, які мають стосунок до них, у монотонному потоці мови навіть за відсутності інтонаційних сигналів, які ми зазвичай використовуємо, щоб залучити їх», – каже професор.
Читати ще: Про що говорять коні: створено нейромережу, яка розуміє тварин
Метою дослідників було з’ясувати, чи реагують собаки лише на «щасливий» голос, чи здатні розпізнавати заховане в реченні ім’я, яке вимовляють рівним тоном. За словами наукової співробітниці Університету Лінкольна Холлі Рут-Гаттерідж, дослідження показало, наскільки добре собаки вміють слухати та розуміти людей.
Тепер вчені хочуть визначити, в якому віці собаки починають реагувати на людську мову. Також вони зазначили, що варто провести дослідження на вовках та інших диких тваринах, оскільки підслуховування може бути результатом одомашнення тварин.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу