Джерело: www.volynnews.com
Про це йдеться у звіті ISW.
Аналітики зазначають, що правитель Росії Володимир Путін намагається маніпулювати поточними дискусіями щодо припинення вогню та майбутнього миру в Україні, ймовірно, намагаючись підірвати єдність України, США та Європи навколо повного 30-денного припинення вогню в Україні.
У звіті вказують на те, що кремлівські чиновники нещодавно активізували свою взаємодію із західними ЗМІ, намагаючись безпосередньо звертатися до адміністрації Трампа та американської громадськості та зображувати умови капітуляції України, запропоновані Росією, як розумні.
Читати ще: Зеленський: Очікуємо припинення вогню і особисто чекатиму на Путіна в Туреччині
Експерти зазначають, що звернення Путіна 11 травня та нещодавні інтерв’ю речника Кремля Дмитра Пєскова західним ЗМІ є частиною спроби впровадити кремлівські наративи в західний інформаційний простір, спрямовані на те, щоб переконати Захід, що Росія здатна військово підкорити всю Україну і залякати Україну і Захід, щоб змусити їх погодитися на вимоги Росії.
«Риторичні заяви Путіна – це спроба приховати обмеження можливостей російських військових та відвернути увагу від нездатності Росії досягти будь-якого значного прогресу на полі бою протягом останніх двох років.
Путін та інші кремлівські чиновники твердо дотримуються своїх воєнних цілей, які рівносильні повній капітуляції України, і досі відмовляються розглядати будь-яку мирну угоду, яка не відповідає всім вимогам Росії.
Кремль хибно зображує себе готовим до добросовісних переговорів з Україною, продовжуючи атакувати на передові українські позиції та створюючи умови для подальшої військової агресії проти України та НАТО в найближчі роки», – вказується у звіті.
Ключові висновки ISW за 11 травня:
Путін закликав Росію та Україну відновити двосторонні переговори на основі Стамбульських протоколів початку 2022 року, які містять вимоги Росії щодо повної капітуляції України. Будь-яка угода, заснована на цих протоколах, буде документом про капітуляцію.
Путін також продовжує вимагати, щоб будь-які переговори стосувалися передбачуваних Росією «першопричин» війни в Україні.
Путін намагається маніпулювати поточними переговорами щодо припинення вогню та майбутнього миру в Україні, ймовірно, щоб підірвати єдність України, США та Європи навколо всеохоплюючого 30-денного припинення вогню в Україні.
Президент України Володимир Зеленський та президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган прийняли пропозицію президента Росії Володимира Путіна провести двосторонні переговори в Туреччині 15 травня.
Українські війська просунулися поблизу Торецька. Російські війська просунулися на півночі Харківського та Новопавлівського напрямків.
Україна 10 травня разом із союзниками – Францією, Німеччиною, Великою Британією, Польщею – запропонувала 30-денне припинення вогню без жодних умов. У разі відмови союзники України мають намір посилити санкції проти Росії. На це речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Росія не сприймає дедлайн щодо перемир’я в Україні, який встановила «коаліція охочих», оскільки не боїться нових санкцій.
Пізніше Путін виступив із пропозицією провести прямі переговори з Україною «там, де вони були перервані» у 2022 році – у турецькому Стамбулі. Водночас під час свого звернення Путін не згадав про 30-денне перемир’я.
11 травня президент США Дональд Трамп заявив, що Україна має негайно погодитися на запропоновані кремлівським лідером Володимиром Путіним переговори в Туреччині 15 травня, хоча вони не передбачають укладення 30-денного перемир’я.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу