Джерело: www.unian.ua
Російський бомбардувальник ПАК ДА планують оснастити передовими технологіями, але це занадто важко реалізувати.
Ексконсультант Пентагону, експерт з іноземних військових справ у Фонді ім. Казимира Пуласького у Варшаві. Казимира Пуласького у Варшаві Рубен Ф. Джонсон у своїй колонці для 19FortyFive пояснив, чому ПАК ДА так і не стане грізним стелс-бомбардувальником, про який мріє Москва. Він зазначив, що про літак досі майже нічого не відомо.
Що відомо про ПАК ДАЕксперт заявив, що численні терміни виробництва та обіцянки випробувати прототип цього проєкту вже минули. Спочатку двигун для літака планували протестувати до 2020 року. Тільки у 2022 році було проведено його випробування.
Рубен Ф. Джонсон вважає, що новий двигун НК-65 має бути похідним від двигуна НК-32 літака Ту-160. За його словами, це значно скорочує цикл розробки.
Експерт нагадав, що росіяни неодноразово називали ПАК ДА “бомбардувальником 6-го покоління”, що володіє характеристиками, які не поступаються американським Northrop B-2 і B-21.
Ба більше, оголосили плани з оснащення літака лазерною зброєю і системою безпілотного управління. У Москві говорили про те, що ці технології ПАК ДА отримає на різних етапах модернізації.
Чи зможе Росія виробляти ПАК ДАЗа словами Рубена Ф. Джонсона, багато американських військових і представників оборонної промисловості сумніваються в тому, що новий російський літак коли-небудь полетить. Ба більше, вони висловлювали свою оцінку задовго до повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Експерт нагадав, що США та їхні європейські союзники запровадили проти Росії санкції на продаж електронних компонентів та інших технологій для військової техніки. Тому Москві буде ще важче реалізувати цей проект, ніж раніше.
Рубен Ф. Джонсон вважає, що росіяни, швидше за все, зможуть виготовити тільки один єдиний прототип ПАК ДА, який здійснить лише кілька показових польотів. Проте цей літак не стане проривом, про який мріє РФ.
Чи може Су-57 кинути виклик літакам НАТО – думка експертаРаніше ексспівробітник Пентагону Кріс Осборн оцінив, чи може російський Су-57 кинути виклик літакам НАТО. Він зазначив, що з приводу характеристик російського винищувача п’ятого покоління залишається багато питань.
За словами Осборна, для порівняння, США експлуатують щонайменше 300 літаків F-35, що дає Америці та НАТО значну перевагу, коли йдеться про можливу війну в повітрі з використанням Су-57.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Новий російський “франкенштейн”: The Telegraph пояснив, чим небезпечна ракета “Бандероль”
- Розкрито вражаючі характеристики американського винищувача шостого покоління F-47
- РФ пожвавить ракетний крейсер: екс-чиновник Пентагону сказав, чи повторить він долю “Москви”