Джерело: www.volynnews.com
Про це йдеться на її сторінці у Фейсбуці.
Нагадаємо, сьогодні перша леді відвідала Волинський національний університет імені Лесі Українки, Волинський обласний перинатальний центр та низку навчальних закладів в області, зокрема Волинський обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою у Ковелі.
«15 тисяч немовлят з’явилося на світ у перинатальному центрі Волинського обласного медичного об’єднання захисту материнства і дитинства з моменту його відкриття у 2019 році. Медики можуть пишатися тим, що навіть найменші дітки, які при народженні важили лише 420 г, 425 г і 470 г, нині ростуть здоровими.
Щоб допомагати жінкам і дітям, які живуть у найвіддаленіших селах області, у листопаді 2022-го заклад отримав мобільний шпиталь від Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA). Рада, що змогла посприяти цьому. При центрі функціонують дві мобільні неонатологічні бригади, які виїжджають у громади області на спеціально обладнаних автомобілях швидкої допомоги.
А у грудні 2024 року в медоб’єднанні розпочав роботу Центр ментального здоров’я. Мультидисциплінарна команда, у складі якої є лікарі-психіатри, клінічні психологи, психотерапевт і соціальний працівник, надає допомогу дітям із психічними розладами, працює над подоланням депресивних, тривожних станів, адаптаційних та посттравматичних розладів, діагностує ранні проблеми нейророзвитку й скеровує до фахівців із корекційної роботи та реабілітації. Працює куточок психологічної підтримки для дітей.
Читати ще: «Тут розуміють, наскільки зараз потрібні фахівці з психології». Перша леді – з візитом у ВНУ
Усе це безплатно відповідно до пакету послуг НСЗУ «Психосоціальна та психіатрична допомога дітям, що надається в центрах ментального здоров’я мультидисциплінарними командами».
Сьогодні відвідую центр у той час, коли в усіх регіонах, зокрема й на Волині, проходить День спільнодії. Він передбачає просвітницькі івенти від Всеукраїнської програми ментального здоров’я, під час яких діти і дорослі можуть дізнатися більше про психологічну допомогу, відчути підтримку та просто відпочити разом.
Важливо, що медоб’єднання стало місцем щоденної спільнодії в боротьбі за ментальне здоров’я місцевих жителів – маленьких і великих. Бо тут, докладаючи всіх сил і знань, лікують не тільки тіло, а й душу», – написала Олена Зеленська.
Як його ініціаторка, перша леді поділилася тим, як проходив сьогодні на Волині День спільнодії – інноваційний формат просвітницьких івентів від Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».
Двічі на місяць одночасно в усіх регіонах України тисячі українців збираються, щоб відчути підтримку, відшукати стійкість і рівновагу. Цього разу подія, присвячена Місяцю ментального здоров’я, проходила під закликом віднайти свої сенси, які в часи випробувань стають для людини внутрішніми опорами.
«Дерево сенсів» – незвична інсталяція біля входу в луцький Музей сучасного українського мистецтва Корсаків. Сенси тут написані на стрічках. Кожен може взяти свій, але це не лотерея. Сенси можна і треба обирати свідомо – лише тоді вдасться йти їхнім шляхом.
А далі шлях приводить до різноманітних активностей, які відповідають сенсам: до уваги відвідувачів куточок читання абетки, куточки кулінарії, малювання, гончарства та навіть каністерапії – реабілітації з допомогою собак-терапевтів. А ще тут можна висадити квітку і забрати її із собою.
Рада взяти участь у цьому заході особисто – побачити, як концептуальний музей сучасного мистецтва на деякий час стає спортивним майданчиком, територією обіймів, зоною настільних ігор і творчості – в усіх сенсах антистресовим простором», – написала Олена Зеленська.
Також додала, що залюбки долучилася до читання нового унікального видання «Ти як? Абетка відновлення від А до Я». Це ціла скарбниця для емоційного й тілесного відновлення, розроблена «Ти як?» та психологинею Світлана Ройз і видана за підтримки учасника спільноти «Бізнес без бар’єрів» ПриватБанку.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу