Джерело: www.unian.ua
Розраховувати на допомогу можуть певні категорії громадян.
Соціальні виплати з 1 липня – що відомоУ ПФУ повідомили, що з 1 липня 2025 року стартує експериментальна програма, у межах якої певним громадянам буде призначено додаткову допомогу. Такі виплати – це не тільки допомога одиноким матерям, а й іншим вразливим категоріям українців, а саме:
- дітям із багатодітних сімей;
- дітям батьків-ухильників від сплати аліментів;
- дітям батьків, які не можуть утримувати дитину;
- дітям батьків, місцезнаходження яких невідоме.
Матеріальну допомогу матерям одиначкам та іншим людям із перелічених вище категорій виплачують по-різному. Базова величина, яку враховують співробітники ПФУ – 4 500 гривень, але не обов’язково заявник отримає саме цю суму.
Соціальні виплати за цією програмою обчислюють так – із суми, яку “повинні” виплатити всій сім’ї, віднімають реальний середній дохід сім’ї за місяць. Різниця – це і є сума допомоги. Для розрахунку використовують базу – 4500 грн на людину. Але не всім дають однаково:
- Уповноваженому (тому, хто оформляє виплату), дітям до 18 років і людям з інвалідністю I або II групи – дають усю суму – 4500 грн.
- Іншим дорослим членам сім’ї – дають 70% від цієї суми – 3150 грн.
Важливо, що така допомога для малозабезпечених сімей та інших перерахованих вище категорій громадян виплачуватиметься, тільки якщо на момент звернення людина вже має відповідний статус. Тобто для того, щоб отримати гроші, у вас здобувача допомоги має бути статус матері-одиначки, дитини з багатодітної сім’ї тощо.
Як оформити допомогу багатодітним сім’ям та іншим категоріямФінансова допомога багатодітним сім’ям в Україні, матерям-одиначкам та іншим людям, які підходять під вищеописані категорії, оформляється просто. Це можна зробити в електронному форматі через Дію або особисто звернутися в будь-який сервісний центр ПФУ незалежно від місця реєстрації та проживання громадянина.
Алгоритм дій наступний:
- подати заяву про намір отримати матеріальну допомогу;
- дочекатися перевірки даних від ПФУ та розрахунку суми виплати;
- отримати вердикт про результати розрахунку.
Якщо ви будете згодні з розміром виплати, який призначається вашій родині, то заяву про призначення допомоги в ПФУ буде підписано уповноваженим співробітником, а ви отримаєте гроші.
Виплату видають за весь місяць, навіть якщо ви звернулися в середині або наприкінці цього місяця. Призначають на 6 місяців, і потім автоматично продовжують, поки працює програма (вона розрахована на 2 роки).
Також на сайті ПФУ сказано, що програма точно триватиме до 1 жовтня 2025 року, а із зазначеного числа навіть може бути розширена. Це означає, що претендувати на виплату в розмірі 4 500 гривень зможуть й інші категорії українців, перелік яких буде описано в Порядку реалізації постанови Кабміну № 371.
Вас також можуть зацікавити новини:
- З 1 липня для внутрішньо переміщених осіб введуть нові перевірки: про що йдеться
- “Виплати” тим, хто не виїжджав із країни: українців попередили про нову схему обману
- Обов’язкова ідентифікація: для пенсіонерів створили новий сервіс