Головна Без категорії Як позбутися павутинного кліща на огірках і помідорах: що точно допоможе врятувати...

Як позбутися павутинного кліща на огірках і помідорах: що точно допоможе врятувати врожай

25
0

Джерело: www.unian.ua
Від павутинного кліща можна застосовувати як народні рецепти, так і більш “важку артилерію”.

Який найкращий засіб від павутинного кліща / колаж УНІАН, фото freepik.comЯкщо огірки і помідори на городі або в теплиці раптом почали чахнути і в’янути без видимих причин – можливо, овочі атакує павутинний кліщ. Цей практично невидимий шкідник здатний за лічені дні погубити рослини. Розповідаємо, як його виявити, чим радять обробляти рослину агрономи, а також який найкращий засіб від павутинного кліща в домашніх умовах на думку бувалих городників.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що дає борна кислота для перцю і баклажанів та як її правильно застосовувати.

Чим обробити огірки від павутинного кліща – народні засобиПавутинного кліща не так-то просто помітити – дорослий шкідник має розмір всього близько 1 мм, тому зрозуміти, що він їсть ваші овочі можна вже тоді, коли вони починають чахнути. Але визначити, кліщ це чи ні, все-таки можна за кількома ознаками:

  • характерна павутинка – майже прозора, дуже тонка, найчастіше вона розташовується з нижнього боку листя;
  • білі дрібні крапки на листках – з часом листочки починають підсихати й опадати без видимих причин;
  • крихітні шкідники, іноді з червонуватим тільцем і лапками – всі види цього кліща небезпечні для рослин.

Якщо ви визначили, що томати й огірки поїдає кліщ, з ним потрібно негайно починати боротися. Можна використовувати як народні рецепти, так і магазинні засоби. Більшість городників діють приблизно за таким принципом: “Спробую перекис водню від павутинного кліща на огірках, а якщо не допоможе, куплю щось сильніше”.

Чим можна обприскати огірки і помідори з народних засобів:

  • часниковий настій – 200 г стрілок або зубків часнику слід залити 10 л води і дати настоятися добу, а потім обприскати листя, зокрема й зворотний його бік;
  • настій цибулевого лушпиння – 100 г цибулевого лушпиння залити відром (10 л) гарячої води і дати настоятися до кольору великоднього відвару;
  • перекис водню від павутинного кліща – 2 ст. л. аптечного перекису (3%) змішати з 1 л води й обприскати, у спеку обробку робити кожні два дні, у прохолодну погоду – раз на 5 днів (усього потрібно буде зробити три обробки);
  • нашатирний спирт – розвести 1 ст. л. нашатирю в 10 л води і теж обприскати.

Крім цього, можна також підвищувати вологість – цей шкідник не любить підвищеного рівня вологи, тому потрібно обприскувати рослини водою, а також проріджувати густі посадки і видаляти пошкоджене листя.

Чим труїти шкідника на огірках і помідорах – найкращий засіб від павутинного кліща за порадою агрономаКрім рецептів з народу, у боротьбі проти кліща використовують покупні засоби з числа акарицидів та інсектоакарицидів.

Як розповів УНІАН експерт з аграрних питань, голова спілки “УКРСАДВИНПРОМ” Володимир Печко, є три засоби, які добре зарекомендували себе в боротьбі з павутинним кліщем:

  • “Вертимек” – інсектоакарицид для захисту овочевих культур, яблунь і полуниці;
  • “Санмайт” – акарицид для боротьби з кліщами на всіх рухомих стадіях їхнього розвитку;
  • “Таурус” – високоефективний контактний інсектоакарицид проти всіх кліщів на рослинах із тривалим періодом захисної дії (від 30 до 40 діб).

“Нокдаун-ефект від “Таурусу” виникає протягом 2-х годин – за цей час він повністю знищує кліщів, – каже Володимир Печко. – Але найкраще павутинного кліща труїти препаратом “Вертимек”.

довідка

Володимир Печко

Голова громадської спілки «УКРСАДВИНПРОМ», експерт аграрного сектору, фахівець з розвитку садівництва та виноградарства

Володимир Печко – голова громадської спілки «УКРСАДВИНПРОМ», що об’єднує понад 280 підприємств садівництва, ягідництва, виноградарства, виноробства, горіхівництва та переробки. Під його керівництвом організація активно працює над підтримкою профільних галузей, просуванням українського виноробства на міжнародному рівні та відкриває світу садівничу й виноробну Україну.

Має багаторічний досвід у сфері сільського господарства, зокрема – у розробці стратегій розвитку агросектору, залученні інвестицій, співпраці з урядом, донорами, профільними асоціаціями та агровиробниками.

Є ініціатором та учасником численних аграрних форумів, виставок, дегустацій і міжнародних подій, що презентують Україну як сучасну європейську державу.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Що посадити біля яблуні та чим обробити дерево, щоб відлякати мурах і попелицю
  • Хвойний опад, тирса, трава, листя горіха або перегній: що і чим краще мульчувати
  • Усього 10 вдалих днів для роботи: календар дачника на липень 2025 року



реклама у Нововолинськ