Джерело: www.unian.ua
Православне свято сьогодні в народі прозвали Маків день і ставляться до нього з побоюванням.
- Яке сьогодні церковне свято в Україні
- Про що помолитися святим дня, що можна і чого не можна робити сьогодні
- Прикмети 3 липня – про що говорить природа
Яке сьогодні церковне свято в Україні3 липня (у старому календарі це 16 липня) православні згадують святителя Анатолія, патріарха Константинопольського.
Святитель Анатолій був уродженцем Олександрії та жив у IV столітті. У диякони його висвятив святий Кирило Олександрійський, а сам Анатолій присвятив життя служінню Церкві.
У ті часи у Візантійській імперії почала ширитися нова єресь: такий собі Євтихій стверджував, що Божественна природа Христа повністю поглинула людську, й тим самим спотворював вчення про спасіння людей. Цікаво, що цю єресь підтримали духовенство, знать і навіть імператор, унаслідок чого змістили з посади тодішнього патріарха Флавіана.
Новим патріархом Константинопольським вирішили зробити Анатолія, але він не підтримав єресь, а почав відновлювати чистоту віровчення. Анатолій скликав Четвертий Вселенський Собор у Халкідоні, і там затвердили догмат про два єства Христа – божественне й людське, які нероздільні.
Патріарх Анатолій протягом усього життя віддано служив Церкві, зводив нові храми та сприяв перенесенню мощей християнських мучеників до Константинополя. Також він першим в історії особисто вінчав на царство нового візантійського імператора Лева I Макеллу.
Яке сьогодні православне свято відзначають ще і кого шанують:
- мученика Якинфа;
- мучеників Діомида, Євлампія, Аскіпіодота, мученицю Голіндуху;
- преподобних Анатоліїв, затворників Києво-Печерських;
- мучеників Мокія і Марка;
- преподобного Олександра, засновника обителі “Невсипущих”.
Раніше ми також розповідали, яке сьогодні церковне свято за старим стилем – 3 липня в юліанському календарі вшановують священномученика Мефодія, єпископа Патарського.
Про що помолитися святим дня, що можна і чого не можна робити сьогодніУ молитвах 3 липня звертаються до святих Анатоліїв – вони вважаються покровителями всіх, хто носить це ім’я, також їм заведено молитися за здоров’я і просити Божої допомоги.
У народі день отримав назву Маків – найімовірніше, так його назвали на честь мучеників Мокія і Марка. Звичаї та прикмети дати також пов’язані з цією рослиною. Наприклад, за старих часів було заведено 3 липня освячувати зерна маку – вірили, що він оберігає від нечистої сили, “присипає” її і приносить добробут. Такий освячений мак зберігали вдома, а також посипали ним поріг оселі, щоб захистити її від зла і нечисті.
У Маків день традиційно йдуть на сінокіс.
Водночас у народі Маків день з давніх часів вважався вкрай нещасливим і навіть небезпечним. Сьогодні не варто починати жодних важливих справ, планувати майбутнє – плани не збудуться. Не слід садити будь-що на городі чи в саду – посіви погано приживуться і засохнуть. Гроші в борг давати теж не рекомендується.
Церква нагадує, що потрібно уникати лайки, сварок, злоби, наклепу, жадібності та зневіри. Не можна відмовляти в допомозі тому, хто її потребує.
Прикмети 3 липня – про що говорить природаПрикмети на сьогодні / freepik.comЗа прикметами цього дня судять про погоду:
- літають зграї комарів і мошок – попереду буде спекотний тиждень;
- павуки активно плетуть павутину – до погожої погоди;
- вода в колодязях убуває – буде сильна спека.
За кількістю зерен у маку визначають також, яким буде врожай: якщо насіння багато – рік обіцяє бути врожайним. А якщо вродило багато щавлю – до теплої зими.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Батьківські суботи у 2025 році: важливі дати за обома календарями та традиції поминання
- Нові дати Яблучного, Медового та Горіхового Спаса: коли відзначаємо цього року
- Священик назвав найкращі ікони в машину: їх усього шість