Джерело: www.unian.ua
На вторинний ринок масово виходять свіжі Toyota RAV4 та Camry, які ”перебили” ціну на старі моделі автомобілів.
У січні медіанна ціна вживаного авто в Україні зросла на $200 порівняно із січнем минулого року і становить $6200.
Найдивовижніше зростання продемонстрували гібридні авто. За рік середня ціна в цьому сегменті зросла з $15 900 до $21 500. Стрибок у $6000 пояснюють не стільки ажіотажем навколо гібридів, скільки зміною модельного ряду.
Справа в тому, що на вторинний ринок почали масово виходити свіжі Toyota RAV4 та Camry, які певною мірою “перебили” ціну старих авто, таких як Toyota Prius або Ford Fusion.
Експерти також фіксують удорожчання електричних авто, але тут динаміка не настільки вражаюча. Нагадаємо, раніше фахівці дійшли до висновку, що скасування податкових пільг на електрокари (з 1 січня 2026 року) може призвести до удорожчання “електрики” на 20%.
Побоювання щодо цього викликало справжній ажіотаж на ринку електричних авто. В грудні український автопарк поповнили понад 32,8 тис. машин на акумуляторних джерелах живлення (нові та з пробігом), що у 8,6 раза більше, ніж роком раніше.
Ціни на бензинові та дизельні моделі на вторинному ринку залишаються стабільними.
Дизельні автомобілі коштують в середньому близько $7400. ГБО (газ) остаточно перетворюється на сегмент для тих, хто “доїжджає” старий парк. Середня ціна тут становить близько $3000.
Загалом якщо у березні минулого року сумарна вартість усіх машин у продажі сягала $2,5 млрд, то станом на січень 2026-го цей показник опустився до $1,7 млрд.
Причиною цього є те, що продавці не поспішають публікувати нові оголошення та намагаються реалізувати наявні автомобілі.
Фахівці зазначають, що сегмент “супер-лоукост” (1000 − 2000 доларів) на вторинному ринку скорочується, тоді як преміум-сегмент (50 000+ доларів) навпаки, демонструє зростання частки − з 1,4% до 1,7%. При цьому 80% ринку становить стабільна зона у ціновому діапазоні від 1000 до 10 000 доларів.
інфографіка Інститут досліджень авторинкуВживані автомобілі – інші новини Як повідомлялося, минулого року українці купили 96,9 тис.і ввезених з-за кордону уживаних легкових автомобілів віком до 5 років. Електромобілі складали найбільшу частку цього сегмента, забезпечивши 60% усіх продажів. Найбільшим попитом серед окремих моделей користувалася Tesla Model Y.
Нагадаємо також, що раніше автомобільний експерт Костянтин Литвинов розповів УНІАН, які старі авто є найнадійнішими. На його думку, найбільш надійними є вживані автомобілі японських компаній Toyota та Honda, корейські Kia, а також моделі німецького концерну Volkswagen.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Перевершують усіх конкурентів: названо найкращі недорогі автомобілі 2025 року
- Українці розмітають вживані авто зі США: названо 5 найпопулярніших моделей
- 7 тривожних ознак: як розпізнати недобросовісного механіка та захистити свої гроші











