Начальник генерального штабу збройних сил Чехії, генерал Карел Ржегка, під час безпекового форуму Globsec 2026 у Празі наголосив на важливості України для майбутнього безпеки Європи. Він зазначив, що повномасштабне вторгнення Росії в Україну стало сигналом для європейських країн про необхідність підготовки до серйозних військових конфліктів.
Генерал Ржегка підкреслив, що до 24 лютого 2022 року національна стратегія Чехії не передбачала готовності до великомасштабних конфліктів. Однак вторгнення Росії змінило цю парадигму, змусивши країну переглянути свою оборонну політику. Чехія збільшила оборонний бюджет з 1,39% до 2% ВВП та почала закупівлю нової військової техніки, включаючи винищувачі та системи ППО.
Генерал зазначив, що, незважаючи на ці зусилля, усвідомлення загрози залишається головною проблемою. Він закликав до політичного консенсусу щодо визнання реальності загрози з боку Росії та необхідності підготовки до можливого конфлікту.
Ржегка також акцентував на важливості інформування суспільства про загрози. Він вважає, що усвідомлене суспільство може стати рушієм політичних рішень, що є критично важливим для національної безпеки.
Чехія активно підтримує Україну, передавши вже 1,8 мільйона боєприпасів через Чеську снарядну ініціативу. Генерал підкреслив, що цей досвід є безцінним для Чехії, адже країна отримує важливі уроки з поля бою.
Він також зазначив, що Україна не лише отримує допомогу, але й сама є важливим партнером у забезпеченні безпеки Європи. Генерал вважає, що інтеграція України в європейські структури, зокрема НАТО, є логічним кроком, який потрібно підтримувати.
Ржегка підкреслив, що без України не може бути якісної системи безпеки в Європі, оскільки Україна поділяє європейські цінності і вже є на боці Європи. Він закликав до активних дій для інтеграції України у військові структури НАТО.
Генерал Карел Ржегка підкреслює важливість України для безпеки Європи, наголошуючи на необхідності підготовки до можливих конфліктів та інтеграції України в європейські структури. Чехія активно підтримує Україну, передаючи боєприпаси та отримуючи важливий досвід з поля бою.
Джерело: Радіо Свобода













