Джерело: www.unian.ua
При цьому США не зобов’язані виконувати Оттавський договір.
“Це пов’язано не стільки із ситуацією на фронті, скільки з підготовкою додаткових фортифікаційних споруд. Тому що в нашій уяві фортифікаційні споруди – це рів, ДОТ. Але насправді це потужна інженерна споруда, прикрита і мінними полями. Звісно, що міжнародні організації почали вити у медіа. Але той же Оттавський договір (договір про заборону протипіхотних мін, – УНІАН) – американці ним не зв’язані. Ми також в умовах війни робимо вигляд, що ми дотримуємося цієї Оттавської конвенції”, – пояснив Жирохов.
Передача протипіхотних мін від США: що треба знатиНапередодні Байден офіційно дозволив передачу Україні протипіхотних мін. За словами міністра оборони США Ллойда Остіна, це має допомогти Києву зупинити піхотні штурми РФ. Аналітики Defense Express також зазначили, що протипіхотні міни дозволять зупинити “м’ясні штурми”. Водночас експерти підкреслили, що скоріше за все, йдеться про систему дистанційного мінування ADAM.
Військовий експерт Денис Попович, коментуючи це питання, нагадав, що однією з причин складного контрнаступу Сил оборони в 2023 році стало саме якісне мінування РФ.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Протипіхотні міни від США допоможуть стримувати наступ РФ, але є нюанс: експерт назвав перепону
- “Війна майже не залишає шансів на виживання”: Залужний звернувся до українських воїнів у Британії
- Утримання територій на Курщині є важливішим, ніж на Донбасі, – експерт