Джерело: www.unian.ua
Її глибина має сягнути 11 100 метрів.
Проект під назвою Shenditake 1 розпочався у травні минулого року в пустелі Такла-Макан, розташованій у басейні Тарім, Сіньцзянь.
Вченим знадобилося лише 10 місяців, а також 1000 бурильних труб і 20 бурових долот, щоб проникнути на глибину понад 10 000 метрів. Робітники святкували досягнення важливого рубежу в березні, але подальше буріння створило досить небезпечні проблеми.
Температура в свердловині може досягати понад 200 градусів за Цельсієм, а пластовий тиск може зрости, перевищивши 130 мегапаскалів. Для контексту, високоміцні будівельні проекти, такі як мости, зазвичай виготовляються з бетону, здатного витримувати 41 МПа.
Китайські ЗМІ стверджують, що “суворе ґрунтове середовище” та “складні підземні умови” Тарімського басейну є складним місцем для дослідження. Але є дуже вагома причина, чому вчені взялися за цей подвиг.
Китайці намагаються вивчати внутрішню структуру та еволюцію Землі, що забезпечує важливі дані для геонаукових досліджень, йдеться в заяві Китайської національної нафтової корпорації, провідного виробника нафти та газу в країні, яка керує проектом.
За прогнозами, Shenditake 1 мала досягнути максимальної запланованої глибини ще в липні, однак офіційно китайці так і не повідомили, чи було досягнуто цієї мети.
Інші цікаві новини з-за кордонуЯк писав УНІАН, Індія заявила про успішне випробування власної гіперзвукової ракети. Вважається, що наразі серійно гіперзвукові ракети виробляють лише Росія та Іран.
Також ми розповідали, що поліція Амстердама вигадала моторошний спосіб розкрити убивство 2009 року. Про допомогу у розкритті злочину “особисто” просить жертва убивства.
Вас також можуть зацікавити новини:
- “Морозить до кісток”: британська армія готується до війни в лісах при -20°C, – The Times
- “А ви точно продаєте автомобілі?”: радикальний ребрединг Jaguar обурив користувачів Мережі
- Чи буде завдано ядерного удару до кінця року: букмекери почали приймати ставки