Джерело: www.unian.ua
Питання пам’яті України та Польщі мають вирішуватися без політизації, вважають у відомстві.
“Те, що стосується процесу ексгумації, ми б дуже хотіли, щоби цей процес відбувався на експертному, історичному і технічному рівні. Так як це і має бути. І я знаю, що профільні інституції працюють над тим, щоб увесь цей процес відбувався без перешкод”, – наголосив Тихий.
Речник уточнив, що у спільній заяві глав МЗС України та Польщі малося на увазі про те, що політичних перешкод немає і далі працюють профільні інституції – Міністерства культури та інститути національної пам’яті обох країн.
“Вони підтримують регулярний контакт. І цей процес відбувається абсолютно нормально, стандартно”, – додав Тихий.
Він зазначив, що українська сторона чекала список конкретних місць, де будуть проводитися відповідні роботи.
“Ми запевнили, що як тільки цей список буде отриманий – жодних перешкод не буде. Усе це буде опрацьовуватися”, – підкреслив Тихий.
Також він зауважив, що останнім часом в інформаційному просторі були різні думки з приводу принципу взаємності.
“Я хочу ще раз запевнити, що від польської сторони під час переговорів ми отримали чітке запевнення, що місцям пам’яті українців у Польщі буде на взаємній основі приділена абсолютно така сама важлива увага. Тобто, ця угода і домовленість, яка у Варшаві фіналізувалася, вона взаємна, і вона передбачає, що і з польського боку буде увага і необхідні кроки для гідного вшанування пам’ятних місць українців на території Польщі”, – запевнив Тихий.
Він сказав, що в Україні будуть слідкувати за тим, як будуть виконуватися ці домовленості.
За його словами, позиція МЗС України така, що не треба взагалі політизувати цей процес.
“Вважаємо, що він не політичний і не має бути політичний. Це питання пам’яті, які мають вирішуватися абсолютно без будь-якої політизації цих питань”, – додав Тихий.
Ексгумація жертв Волинської трагедії – що відомоЯк повідомляв УНІАН, Україна не чинитиме перешкод полякам у пошуку та ексгумації жертв Волинської трагедії. Своєю чергою у Польщі заявили, що підтримуватимуть прагнення України до вступу в ЄС.
Водночас голова Інституту національної памʼяті Польщі (IPN) Кароль Навроцький заявив, що працівники інституту готові протягом доби виїхати до України, щоб розпочати пошуково-ексгумаційні роботи щодо польських жертв Волинської трагедії.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Посилення позицій Сил оборони в 2025 році: Умєров назвав країни, які нас підтримають
- “Тема обговорюється”: в МЗС прокоментували повідомлення про зниження мобілізаційного віку
- Електронні повістки в Україні: Дикий відповів, що має цьому передувати