Головна Без категорії Кліматичні моделі не спрацювали: низка регіонів світу нагріваються надто швидко, – вчені

Кліматичні моделі не спрацювали: низка регіонів світу нагріваються надто швидко, – вчені

28
0

Джерело: www.unian.ua
Зокрема від прискореного потепління страждає Західна Європа.

Глобальний трафік повітряних потоків ламається, і це призводить до хвиль спеки / фото ua.depositphotos.comТемпературні рекорди по всьому світу оновлюються щороку, і тенденція до глобального потепління є незаперечною. Однак деякі регіони світу, схоже, нагріваються швидше за інші, пише науковий вісник Phys.org.

Нове дослідження, опубліковане в Proceedings of the National Academy of Sciences, містить першу світову мапу регіонів, які страждають від повторюваних хвиль екстремальної спеки. За словами дослідників, ці локальні “великі та несподівані відхилення” в загальній картині поступового потепління клімату викликають питання про те, наскільки адекватними є нинішні моделі глобального підвищення середньої температури.

“Мова йде про екстремальні тенденції, які є результатом фізичних взаємодій, які ми можемо не зовсім зрозуміти. Ці регіони стають тимчасовими теплицями”, — сказав провідний автор дослідження, науковий співробітник Земної обсерваторії Ламонта-Догерті Колумбійської кліматичної школи Кай Корнхубер. 

За останні роки від повторюваних хвиль екстремальної спеки найбільше постраждали деякі регіони Китаю, Японії, Кореї, Аравійського півострова, східної Австралії та окремих частин Африки. В Західній Європі кількість смертей від спеки щорічно вимірюються десятками тисяч.

Також повторювані хвилі надмірного тепла регулярно фіксуються в північно-західній Канаді, північній Гренландії, крайньому півдні Південної Америки та подекуди в Сибіру. 

На думку авторів дослідження, глобальне потепління змінює природні маршрути руху теплого повітря, через що виникають ділянки, де тепле повітря надмірно затримується. Відбувається такий собі збій у звичному трафіку повітряних мас.

Деякі частини світу нагріваються швидше за решту / мапа pnas.orgКлімат планети: останні новиниЯк писав УНІАН, людство примудрилося змінити нахил осі обертання Землі, що впливає зокрема і на зміни клімату. Це стало наслідком інтенсивного викачування підземних вод для побутових і технічних потреб сучасної цивілізації.

Також ми розповідали, що вчені з’ясували причину посилення сучасних ураганів. Звісно, це напряму пов’язано із потеплінням клімату.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Пошкодження греблі Курахівського водосховища: еколог розповів, чи є загроза
  • Учені знайшли найбільший кораловий риф у світі, його видно навіть із космосу (відео)
  • Чи можна відновити українські “Святі Гори”: відповідь екологів



реклама у Нововолинськ