Джерело: www.unian.ua
В Сирії, за різними оцінками, перебувало до 7 тисяч російських військових, яких в разі евакуації звідти можуть перекинути на фронт в Україну.
“Зараз достеменно відомо, що росіяни активно палять документацію. Все що стосується ведення бойових дій, по особовому складу. Бо вони чудово розуміють, якщо опозиційні сили дістануться до документації та отримають картину максимально широку – скільки вильотів було зроблено, скільки скинуто бомб тощо, то можуть бути великі проблеми у РФ саме в цій локації”, – зазначив він.
За словами Ступака, точно не відомо скільки російської техніки та військового контингенту перебувало у Сирії. Скоріш за все, це переважно авіаційна компонента військ РФ в країні.
“Називали там різні дані. Там є і комплекси протиповітряної оборони. За непідтвердженими даними там було 20 літаків, 10 гелікоптерів. До 7 тисяч військових за різними оцінками. Хтось каже 2 тисячі, хтось каже 4 тисячі, але максимальна цифра, яка фігурувала – 7 тисяч. І звісно, РФ спробує це все забрати, вивести”, – сказав військовий аналітик.
Ступак зауважив, що для України було б вигіднішим, щоб РФ застрягла в Сирії, щоб вона не дозволила впасти режиму диктатора Башара Асада, кидала туди ще більше осіб, більше техніки.
“По людях і по техніці, я припускаю з вірогідністю більше 90%, якщо вони повернуться в Росію, то вони будуть відправлені на українські фронти. Там вони дуже потрібні. Не від гарного життя Росія звернулась до Північної Кореї про підтримку в живій силі. Близько 7 тисяч осіб – це буде певна допомога Росії у війні проти України. І певна кількість нових літаків з’явиться на українських фронтах. Це трішечки Росію підсилить”, – додав він.
За його словами, виведення військових РФ з Сирії можливе, зокрема, через Туреччину, це найшвидший варіант. Але поки невідомо чи надасть Туреччина “повітряний коридор”.
Як зазначив Ступак, “на землі” в Сирії працювали “вагнера”, але їх не стало там після ліквідації очільника ВПК.
“Я думаю, що посилиться російська складова – літаки та гелікоптери. Вони можуть з’явитись і на Курському фронті, і на Донецькому напрямку. Найбільше боєзіткнень зараз на напрямках Покровська та Курахового. Тому можливо на ці два напрямки (перекинуть)”, – поділився аналітик.
Падіння режиму Асада у Сирії – що відомоЯк повідомляв УНІАН, вчора, 8 грудня, командування сирійської армії заявило про падіння режиму президента Башара Асада. І цього ж дня повстанці сунітського радикального угруповання “Хаят Тахрір аш-Шам” (ХТШ) заявили про звільнення столиці Сирії Дамаску.
Росія, війська якої підтримували правлячий режим Асада, запросила у Туреччини допомогу в виведенні свого військового контингенту з території Сирії.
Українська розвідка повідомляла, що росіяни почали виводити військові кораблі з бази у Тартусі, коли повстанці взяли під контроль Дамаск.
До цього військовий оглядач The Telegraph Девід Акс висловлював думку, що, якщо режим Асада в Сирії впаде внаслідок наступу повстанців, Росія втратить свою єдину військову базу в Середземному морі в портовому місті Тартус. За його словами, це може мати драматичні наслідки для російських зусиль в Україні.
Нагадаємо, що наступальна операція повстанців на підконтрольні режиму Асада міста почалась з 27 листопада.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Присяга “Аль-Каїді” та зміна іміджу: хто такий Абу Мохаммед аль-Голані, який повалив режим Асада
- Елітні авто і тунель для втечі: сирійські повстанці показали багатства Асада (відео)
- У Сирії звільняють людей із підземного “табору смерті”