Джерело: www.unian.ua
Майже половина добровольців у лавах ЗСУ – з Південної Америк.
За його словами, щомісяця до лав ЗСУ відбирають від 400 до 600 громадян інших країн. На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну прибувало до 12 людей на тиждень. Водночас, за його словами, певна кількість іноземців відсіюється на етапах фізичної підготовки, ВЛК й т.д.
Мілевський розповів, що зараз у лавах Сил оборони проходять службу громадяни з 72 країн світу, 40% з них – з Південної Америки.
Він зазначив, що іноземці, які мають досвід проходження військової служби чи в поліції протягом останніх 10 років, можуть не проходити в Україні базової підготовки і одразу прибувають у підрозділ.
“На таких людей в першу чергу й орієнтований рекрутинг. Ті, хто ж не має такого досвіду, повинні проходити БЗВП”, – зазначив Мілевський.
Він також розповів, що мотивація у іноземних добровольців різна, основні причини – гроші, досвід, випробовування, отримання українського громадянства, ненависть до росіян.
“При цьому якість служби таких людей така сама, як і в українців. Всі, хто прибули до нас вмотивованими самі для себе, ті відмінно виконують бойові завдання, співпрацюють, навчаються і вчать”, – зазначив Мілевський.
Добровольці в УкраїніЗа даними екскомандира роти батальйону “Айдар” Євгена Дикого, загалом за Україну наразі воює приблизно 2 тис. іноземців. Як розповів аналітик, більшість таких добровольців – американці та західні європейці. Є серед них й ті, хто воює за Україну з 2022 року.
За його даними, іноземні добровольці отримують рівно стільки ж грошей, скільки українські військовослужбовці на аналогічних посадах й саме це відрізняє їх від найманців.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Війська РФ з Сирії можуть опинитись в Україні: в ЦПД розкрили кількість
- Недобудовані лінії оборони України допомагають росіянам швидко просуватися вперед, – FT
- Росіяни знизили темпи просування на Покровському напрямку: експерт назвав головну причину